Rodzaje manicure – wybierz swój sposób na ładne paznokcie

0
864
Rodzaje manicure

Większość z nas poddaje swoje dłonie zabiegom manicure lub wykonuje go sama. Jeśli jednak nie wiesz, którą metodę wybrać, przygotowaliśmy krótki przewodnik po najpopularniejszych sposobach wykonywania manicure.

Rosnącą popularnością cieszą się m.in. paznokcie hybrydowe i żelowe, ale również tradycyjny manicure nadal ma szerokie grono zwolenniczek. Wiele pań obawia się, że hybryda wymaga wprawy i umiejętności – wystarczy jednak zestaw startowy Semilac, by szybko zdobyć doświadczenie.

Tradycyjny manicure

Manicure tradycyjny obejmuje kilka etapów – m.in. obejrzenie stanu dłoni i paznokci, wykluczenie grzybicy czy innych infekcji lub stanów zapalnych, a następnie staranna dezynfekcja rąk. Teraz czas na usunięcie lakieru, skrócenie paznokci i nadanie im wybranego kształtu pilnikiem drobnoziarnistym lub szklanym.

Kolejny etap to usuwanie skórek, peeling dłoni, polerowanie paznokci i nakładanie lakieru. Metoda jest znana i lubiana, ale zapewnia efekt na krótko – raptem kilka dni. Alternatywą jest m.in. zestaw do paznokci żelowych lub hybrydowych i zyskanie wprawy w przygotowaniu innego typu manicure.

Manicure biologiczny

Polega na tym, że rogową warstwę naskórka złuszcza się specjalnym płynem. Skórki z kolei odsuwa się patyczkiem zamiast wycinać je cążkami, co obniża ryzyko infekcji czy uszkodzeń macierzy paznokcia. Pozostaje opiłować paznokcie, nadać im kształt i zaaplikować odżywkę, a na koniec oliwkę pielęgnacyjną. Ten manicure ma poprawić kondycję paznokci.

Manicure hybrydowy

Na początek zainwestuj w zestaw startowy Semilac albo skompletuj samodzielnie niezbędne akcesoria i naucz się wykonywać hybrydę samodzielnie, gdyż ta metoda ma wiele zalet. Jest trwała, odporna na uszkodzenia i zarysowania, a efekt utrzymuje się około 3 tygodnie. Poza tym paznokcie prezentują się naturalnie i atrakcyjnie, mają też niezwykły blask. Są też twarde i odporne na uszkodzenia, łatwiej zapuścić je do wybranej długości. Prawidłowo wykonany manicure jest bezpieczny dla paznokci.

Manicure żelowy

Manicure żelowy to rodzaj manicure, do którego wykorzystuje się specjalne żele utwardzane pod światłem UV, czyli – podobnie jak lakiery hybrydowe – należy je utwardzić w lampie UV lub LED. Za pomocą żeli można też przedłużyć paznokcie. Dodajmy jednak, że wykonanie paznokci żelowych wymaga większych zdolności manualnych niż manicure hybrydowy – warto zaopatrzyć się w zestaw do paznokci żelowych i poćwiczyć, by zyskać wprawę.

Manicure akrylowy lub tytanowy

Od niedawna popularność zyskują także te dwa nieinwazyjne rodzaje manicure – do ich wykonania potrzebne są z kolei specjalne pudry, proszki oraz liquid. Obie metody zapewnią ładne, zdrowe i mocne paznokcie, odporne na zadrapania i odpryski, bez utwardzania ich pod lampą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ