Rodzaje butów skórzanych. Które wybrać?

0
1956
Rodzaje butów skórzanych. Które wybrać?

Buty wykonane z naturalnej skóry to zdecydowanie jedne z najtrwalszych i najlepszych typów obuwia. Są wygodne, pozwalają stopom „oddychać”, a jeżeli odpowiednio o nie zadbamy, z biegiem lat nie stracą na atrakcyjności. Poznaj 3 podstawowe rodzaje butów skórzanych – sprawdź, czym się od siebie różnią.

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje skór stosowanych do produkcji obuwia: szorstką, licową i lakierowaną. W przypadku modeli „szorstkich” mówimy przede wszystkim o zamszu i nubuku, które tak naprawdę są dość delikatne i gładkie w dotyku. Tym, co wyróżnia je spośród pozostałych typów skór, jest sposób pielęgnacji. Buty wykonane z zamszu lub nubuku nie powinny być poddawane działaniu wody. Dlatego ich czyszczenie polega głównie na wyczesywaniu zgodnie z kierunkiem włosia. Jeżeli zabrudzenia są wyjątkowo uciążliwe, nie schodzą i sama szczotka nie wystarczy, pozostaje zastosowanie gumy czyszczącej lub specjalnego preparatu przeznaczonego do zamszu. Jeżeli chodzi o popularne modele w tej kategorii, to najchętniej wybieramy zamszowe szpilki oraz popularne czółenka. Wśród eleganckich propozycji ze skóry szorstkiej szczególnym powodzeniem cieszą się buty damskie Brilu – marki oferującej wysokiej jakości modele wykonane z wysokogatunkowej, szorstkiej skóry.

Kolejnym rodzajem skórzanych butów, ale tym razem dość łatwym w pielęgnacji, jest obuwie licowe. Jego charakterystyczna gładkość bierze się ze specyficznej metody wytwarzania, czyli poddawania obróbce mechanicznej i wielokrotnemu woskowaniu. To wyjątkowo trwały i odporny na uszkodzenia rodzaj obuwia, w sam raz do noszenia w gorszą pogodę i w bardziej „wymagających” warunkach. Modele licowe doskonale znoszą kontakt z wilgocią, łatwo schodzą z nich wszelkie zabrudzenia, wymagają jedynie oczyszczania miękką, wilgotną ścierką i pastowania raz na jakiś czas. Obuwie męskie Brilu ze skóry licowej jest szczególnie chętnie wybierane przez panów, którzy szukają czegoś uniwersalnego, trwałego i łatwego w utrzymaniu. Oczywiście ten rodzaj naturalnej skóry cieszy się też powodzeniem wśród kobiet, które najchętniej wybierają ją w okresie jesienno-zimowym.

Poza rodzajem skóry, zwróć uwagę na jej jakość

Ostatni typ to lakierowane buty damskie i męskie. Występują przede wszystkim w eleganckich rodzajach obuwia, ponieważ tzw. lakierki są z reguły dość trudne w utrzymaniu. Wyróżniają się wysokim połyskiem i „wieczorową”, galową estetyką. Z reguły będą dość delikatne. Szybko powstają na nich rysy i pojawiają się odkształcenia. Mimo to lakierki są całkiem wygodne, choć jest to zależne przede wszystkim od ich jakości.

I właśnie w tym tkwi główna zasada kupowania butów z naturalnej skóry: zawsze zwracajmy uwagę na jej jakość. Im lepsza marka i bardziej zaufany producent, tym większa pewność, że wybrane obuwie posłuży nam bezproblemowo przez wiele kolejnych lat. W przypadku firmy Brilu zyskujemy pewność udanego zakupu. To jeden z najpopularniejszych, polskich e-sklepów obuwniczych, w którym znajdziemy stylowe modele butów wykonane z wysokogatunkowej skóry naturalnej.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ