4 sposoby na optyczne powiększenie małego salonu

0
1786
4 sposoby na optyczne powiększenie małego salonu

Niewielki salon wymaga specjalnego podejścia, zarówno pod względem doboru mebli, jak i kolorystyki ścian, podłóg, czy wyposażenia. Wbrew pozorom, urządzenie małego pokoju dziennego nie musi być wyjątkowo trudne. Wystarczy, że zastosujesz w nim 4 praktyczne triki, które optycznie powiększają wnętrze!

Pierwszy sposób polega na wybieraniu małych i niskich mebli, które nie przytłoczą salonu. W takim wnętrzu doskonale sprawdzi się np. stół rozkładany na cienkich nogach. Na co dzień nie zajmie zbyt wiele cennej przestrzeni, a w razie potrzeby, np. z okazji imprezy czy rodzinnego spotkania, pozwoli na umieszczenie kilku dodatkowych nakryć. Warto szukać również niewielkich kanap, zwłaszcza narożników z funkcją spania, które są bardzo wygodne, funkcjonalne i pozwalają na stworzenie miejsca do wspólnej integracji. Mieści się na nich więcej osób, niż na małej kanapie, co pozbawia nas konieczności dokupowania dodatkowych foteli czy krzeseł. Oprócz tego, w przypadku niewielkiego metrażu najlepiej zrezygnować z typowych meblościanek. Najczęściej wystarczy pojemna szafka rtv, a do tego niewielka komoda, wisząca półka lub mały regał do przechowywania szpargałów. Pamiętajmy też, aby unikać wyboru mebli bogato zdobionych i masywnych.

Druga wskazówka odnosi się do zastosowania powierzchni odbijających światło. To jeden z najlepszych sposobów na uzyskanie iluzji większej przestrzeni. Wystarczy, że zamontujesz na ścianie ozdobne lustro albo kupisz szafki z przeszkleniami. Dobrze sprawdzają się również nowoczesne meble z połyskującą, gładką powierzchnią. Jednak w przypadku luster należy zachować ostrożność: duże znaczenie ma to, co właściwie odbija się w ich tafli. Jednym z najczęściej wybieranych miejsc jest ściana tuż za kanapą lub naprzeciw okna. Przemyślany wybór miejsca, w którym powiesimy lustro, pozwoli uniknąć sytuacji, w których będzie odbijać się w nim bałagan lub te elementy wyposażenia, których wolelibyśmy nie eksponować. Poza tym, jeżeli chcemy dodać pomieszczeniu nieco głębi, powieśmy lustro poziomo, a gdy naszym celem jest podwyższenie zbyt niskiego wnętrza, zamontujmy zwierciadło w pozycji pionowej.

Kolorystyka i dodatki

Trzeci trik powiększający salon to zastosowanie jasnej kolorystyki. Oczywiście nie musimy od razu urządzać całego pokoju na biało, jednak dobrze, aby znalazło się w nim jak najwięcej jasnych elementów. Jest to szczególnie istotne w przypadku ścian, podłóg i większych mebli. Możemy wybierać spośród różnorodnych odcieni białego, szarego, srebrnego, beżu, pastelowego fioletu, zieleni, czy błękitu. Wszystko zależy od naszego gustu, jednak ważne jest, aby w pomieszczeniu dominowały te barwy, które nie pochłaniają światła.

Ostatnia wskazówka opiera się na wyborze stylowych dodatków, które same w sobie tworzą iluzję głębi. Szczególnie dobrze sprawdzają się w tym przypadku fototapety. Bez obaw – te produkowane współcześnie w niczym nie przypominają modeli, które rządziły w latach 90. Dzisiaj są to wysokiej jakości zdjęcia, które pozwalają uzyskać piękny i zaskakująco naturalny efekt. Ogromny wybór interesujących fotografii ściennych znajdziesz na stronie Selsey.pl, gdzie dostępne są nie tylko niezwykle realistyczne fototapety przedstawiające np. las o poranku, alabastrowe ogrody, kosmiczną mgławicę, czy abstrakcyjne, geometryczne kształty. Znajdziesz tam również oryginalne, designerskie wyposażenie, w sam raz do małego metrażu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ