Retro G-Shock – nowoczesne zegarki z historią

0
851

Linia tematyczna Retro G-Shock od marki Casio to jedna z najpopularniejszych serii zegarków znanych na całym świecie. Te kultowe dziś czasomierze świeciły triumf popularności pod ko-niec XX wieku. Dziś przeżywają jej renesans.

Kultowa kolekcja nieszablonowych zegarków. Postaw na Retro G-Shock

Modele zegarków retro od marki Casio były bardzo popularne w latach 80. i 90. XX wieku. Pojawiające się wówczas egzemplarze gadżetów odmierzających czas były unikatowe i bardzo pożądane przez klientów. Obiektem pożądania był zwłaszcza model zegarka wyposażony w kalkulator (pojawił się na rynku w 1981 roku).

Obecnie zegarki z linii retro, która dziś bywa też określana mianem vintage, wróciły do łask klientów. Jakie modele znajdziemy w tej już kultowej kolekcji? Jest w czym wybierać! Casio Retro G-Shock oferuje między innymi zegarki z prostokątną kopertą i monochromatycznym wyświetlaczem. Dostaniemy także egzemplarze w bardziej klasycznym stylu, z okrągłą kopertą. Wszystkie modele wyróżnia solidne wykonanie, które zapewnia im trwałość i odporność na wszelkie uszkodzenia. Do produkcji elementów zegarowej koperty używa się trwałej stali szlachetnej bądź dobrej jakości tworzywa sztucznego. Z kolei paski zegarków są produkowane ze skóry, stali lub gumy.

Kolejną zaletą zegarków z serii Retro G-Shock jest ich wodoszczelność, która jest gwarancją ochrony przed ewentualnymi zachlapaniami. W dodatku tarcze zegarków przykryto szkiełkami mineralnymi lub hesalitowymi (wykonane z utwardzonego plastiku), co stanowi dodatkową ochronę dla czasomierzy.

Funkcjonalność – to podstawa dobrego zegarka

Funkcjonalność – to również cecha charakterystyczna zegarków z serii Retro G-Shock. A jakie dokładne funkcje ma seria zegarków retro? Egzemplarze są wyposażone w rozbudowany kalendarz, pomocny timer i stoper, a niektóre z modeli mają także wbudowany kalkulator z klawiaturą, zaś czasomierze z serii G-Shock są rekomendowane sportowcom i amatorom wszelkich aktywności fizycznych, w tym tych ekstremalnych, jak nurkowanie czy wspinaczka górska. Gusta klientów są różne, ale na pewno każdy wybierze coś najbardziej odpowiedniego dla siebie. Casio oferuje wiele pozycji zegarków, w tym wspomniane już modele wodoszczelne, egzemplarze elektroniczne i analogowe, a także te wyposażone w kompas. Oprócz szerokiego wyboru rodzajów czy wzorów czasomierzy można wybierać także wśród kolorów. Dostępne są modele w odcieniach klasycznych – białym, czarnym, złotym, srebrnym – i bardziej odważnych, nawet neonowych, jak żółty czy różowy.

Marka Casio ma bogatą historię, jeśli chodzi o produkcję zegarków. Firma idzie z duchem czasu i nieustannie ulepsza swoje wyroby zegarmistrzowskie. Pozostaje też wierna tradycji i podążając za oczekiwaniami klientów, ulepsza i odświeża kultowe już kolekcje swoich zegarków. Drobne innowacje widać w zastosowanej technologii, ale też designie. Co więcej, do zakupu wyrobów japońskiego koncernu zachęca przystępna cena.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ