Prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki — co wybrać?

0
706
Prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki

Jak wybrać prezent na Dzień Dziecka? Zasada jest prosta — podarunek ma przede wszystkim sprawić dziecku radość. A jeśli przy okazji rozwija jego kreatywność, ciekawość świata i wzbogaca o nową wiedzę — tym lepiej! Sprawdź nasze propozycje prezentów, które będą trafione!

Jak wybrać prezent na dzień dziecka dla dziewczynki?

Wybierając prezent dla dziewczynki warto pamiętać o tym, że stereotypowe pojmowanie „dziewczęcości” bywa często pułapką — nie każda przepada przecież za różem i lalkami Barbie.

Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz, przyjrzyj się naszym propozycjom. Zebraliśmy ciekawe pomysły na prezenty na Dzień Dziecka dla dziewczynek, które wpiszą się w najróżniejsze gusta!

Prezenty na dzień dziecka dla dziewczynki — propozycje

Dla dziewczynek w wieku 1-2 lata.

#1 Sensoryczne maskotki interaktywne

Przyjemne w dotyku, o zróżnicowanych fakturach i odcieniach, świetnie stymulują dziecięce zmysły — od węchu, przez słuch, po wzrok. W taki sposób maluchy najlepiej przyswajają nowe informacje o otaczającym świecie!

#2 Sensoryczne gryzaki

Przynoszą ulgę przy ząbkowaniu, a przy tym same w sobie stanowią wspaniałe zabawki sensoryczne, rozwijające zdolności motoryczne dziecka.

Dla dziewczynek w wieku 3-5 lat.

#3 Barbie

Współczesna odsłona Barbie ma znacznie bardziej inkluzywny charakter niż jeszcze dekadę temu. Lalki mają bardziej realistyczne wymiary, dzięki czemu nie kreują szkodliwych ideałów piękna. Różne kolory skóry, figury, lalki z niepełnosprawnościami — współczesne uniwersum Barbie uczy dzieci, że świat jest różnorodny. To wspaniała lekcja tolerancji dla najmłodszych!

#4 Kreatywna tablica

Doskonały sposób na stymulację kreatywności u najmłodszych. Wybierz model, na którym można pisać i rysować oraz przyczepiać magnesy dołączone do zestawu.

Dla dziewczynek w wieku 6-9 lat

#6 Zestaw kreatywny z koralikami

Jeśli dziewczynka wykazuje artystyczne inklinacje, warto wesprzeć ją w tym na jak najwcześniejszym etapie życia! Zestaw koralików do nawlekania, żyłki inne elementy dekoracyjne umożliwią jej samodzielne wykonanie swojej pierwszej w życiu biżuterii. Taka zabawa rozwija zdolności motoryczne, kreatywność i umiejętności logistyczne, nie wspominając o cierpliwości i skupieniu!

#7 Zestaw „salon fryzjerski”

Świetny pomysł na kreatywną zabawę! W zestawie mogą znajdować się najróżniejsze przyrządy do włosów — lokówki, spinki, wstążki czy sztuczne warkoczyki — dopinki. To wspaniały pomysł na radosną zabawę z innymi dziewczynkami! Kto wie — może będzie to początek fryzjerskiej pasji?

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ