Powietrze i człowiek

0
2557
Powietrze i człowiek

Powietrze, którym oddychasz

Środowisko, w którym żyjemy, jest coraz bardziej zanieczyszczone. Jakość powietrza, zarówno w dużych aglomeracjach, jak i w mniejszych miejscowościach, pozostawia wiele do życzenia. Niestety zanieczyszczenie różnego rodzaju pyłami ma wpływ na wzrastającą śmiertelność. Tym samym powietrzem oddychamy na zewnątrz, idąc do pracy czy szkoły, to samo wciągamy do płuc w domu, przy stole lub w sypialni. Warto zadbać o polepszenie jakości powietrza w naszym najbliższym, codziennym otoczeniu, bo na to mamy wpływ.

  1. Głęboki oddech na co dzień
  2. Wybieramy konkretny oczyszczacz powietrza
  3. Dobre rozwiązania – lepsze życie
  4. Alergicy są wśród nas
  5. Inwestycja w zdrowie

Głęboki oddech na co dzień

Rozpatrując różnego rodzaju możliwości polepszenia naszego dobrostanu, powinniśmy zastanowić się czy nie zainwestować w oczyszczacze powietrza. Są to urządzenia, które – jak sama nazwa wskazuje – dzięki różnego rodzaju filtrom w zdecydowany sposób poprawiają jakość tego, czym oddychamy. Maszyny te, dostosowane do różnych potrzeb, metraży mieszkań lub innych pomieszczeń, biorą pod uwagę potrzeby alergików oraz innych ludzi. Dzięki nim powietrze zostanie oczyszczone z różnego rodzaju bakterii oraz wirusów, znikną zeń także pyły oraz toksyczne związki chemiczne. Poprawi się też jakość naszego snu i podwyższy koncentracja podczas pracy umysłowej, gdyż czystsze powietrze to lepsze ogólne samopoczucie każdego z nas.

Wybieramy konkretny oczyszczacz powietrza

Na rynku możemy wybierać pomiędzy wieloma urządzeniami tego typu. Wielu producentów proponuje coraz to bardziej skomplikowane oczyszczacze, polepszające jakość powietrza. Dobry sprzęt możemy nabyć już od kilkuset złotych (do kilku tysięcy włącznie), a większość sprzedawców – zarówno w sieci, jak i w sklepach stacjonarnych – proponuje sprzedaż ratalną, różnego rodzaju upusty i promocje. Jest z czego wybierać, np. karcher ma w swojej ofercie wysokowydajne urządzenia za kilka tysięcy złotych, które są w stanie podołać oczyszczaniu tlenu w pomieszczeniach o wielkości do sześćdziesięciu metrów kwadratowych. Ich trzystopniowe filtry, o niskim poziomie hałasu (53dB) usatysfakcjonują każdego wymagającego klienta. Kolory oczyszczaczy są stonowane – z zasady jest kolor biały lub stalowy, który łatwo możemy wkomponować w wystrój każdego pomieszczenia.

Dobre rozwiązania – lepsze życie

Zarówno rozmiary urządzeń jak i sposób ich zamontowania możemy dobrać do indywidualnych potrzeb. Mieszkanie domowi nierówne, a pomieszczenie do pracy, takie jak stolarnia, niekoniecznie będzie miało takie samo wymagania jak pokój dzienny – jeśli idzie o wydajne oczyszczanie tego, czym oddychamy. Niewielkie kompaktowe rozwiązania do małych pomieszczeń znajdziemy dzięki produktom firmy airfree. Proponują oni m.in. urządzenia sprawdzające się w niewielkich przestrzeniach, takich jak sypialnia lub salon (kilkanaście lub kilkadziesiąt metrów kwadratowych). Ich produkty, utrzymane w przyjaznej, białej kolorystyce nabędziemy już w przedziale trzystu, czterystu złotych. W wielu sklepach, takich jak RTVEuroAGD możemy skorzystać z bardzo korzystnych rat, które pozwolą nam się cieszyć świeżym powietrzem, już od kilku czy kilkunastu złotych miesięcznie. Jest to bardzo istotne, zwłaszcza dla tych klientów, którzy nie mogą sobie pozwolić na duży wydatek od ręki, a mieszkają w zanieczyszczonych częściach miast, gdzie jakość powietrza jest dramatycznie niska.

Alergicy są wśród nas

Nawet tam, gdzie powietrze nie jest szczególnie fatalne, warto mieć oczyszczacz pod ręka, zwłaszcza jeśli w domu znajdują się alergicy. Ilość różnego rodzaju uczuleń na związki znajdujące się w żywności, chemii gospodarczej, kosmetykach, czy – last but not least – w naszym powszednim powietrzu, lawinowo narasta. Szczególnie na alergie są narażone dzieci, ale także i osoby, które nigdy nie miały z nią styczności, mogą jej się nabawić. Dobrze dobrany oczyszczacz wyeliminuje z powietrza nie tylko pył, ale i bakterie, zarodniki grzybów, pyłki roślin, roztocza, pierwotniaki i wirusy. Dla alergików warto nabywać urządzenia wyposażone w filtry HEPA, zwłaszcza te najwyższej klasy – H13. Filtry owe, wykonane z trójwarstwowego spiekanego szkła, radzą sobie bardzo dobrze ze wszelkimi wirusami, bakteriami i mikroskopijnej wielkości pyłkami. Pieniądze na nie wydane, pozwolą w znaczący sposób, polepszyć jakość życia uczulonych osób.

Inwestycja w zdrowie

Decyzja o zakupie oczyszczacza powietrza na pewno będzie decyzją mądrą, która wpłynie bezpośrednio i w odczuwalny sposób na nasze życie. To, czy zdecydujemy się np. na wyrób sharpa, czy też firmy rowenta, powinno być uzasadnione konkretnymi potrzebami ludzi oraz gabarytami miejsca, dla którego ów produkt jest przeznaczony. W ostateczności zawsze zakupiony produkt, możemy wymienić na inny – o ile dokonujemy zakupu przez internet. Pamiętajmy też, że najważniejsze w tym wszystkim jest nasze zdrowie i oddech. Kolor czy kształt zakupionego urządzenia ma tu o wiele mniejsze znaczenie. Inwestycja w czystsze powietrze na pewno zaowocuje w przyszłości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ