Mały może dużo

0
3272
Mały może dużo

Z jednej strony w modzie są duże urządzenia multimedialne – coraz wiesze smartfony, tablety, monitory i oczywiście telewizory, które niedługo zaczną przypominać bardziej kino niż domowe centrum rozrywki. A przecież technologicznie zmierzamy stale do miniaturyzacji wszystkiego i należałoby się zastanowić, dlaczego na co dzień te dwa aspekty się rozmijają. Wiele osób szuka niewielkich smartfonów, tłumacząc się przede wszystkim ich ergonomią, a z drugiej strony coraz trudniej je kupić.

  1. Wybierz małego smartfona
  2. Ważne są całe
  3. To się składa

Wybierz małego smartfona

Mały smartfon z aparatem przede wszystkim jest na tyle kompaktowy, że bez problemu można go obsłużyć jedną ręką. Takie praktyczne rozwiązanie nie tylko dla dzieci i osób starszych jest na marginesie zainteresowania firm produkujących urządzenia mobilne. Mały smartfon z aparatem zazwyczaj nie przekracza 150 mm wysokości. To ten parametr jest szczególnie istotny przy codziennej obsłudze urządzenia. Z zasady chodzi o to, by móc palcem jednej ręki ściągnąć pasek powiadomień. Znalezienie smartfona o takich parametrach wcale nie jest proste, ale nie niemożliwe.

Ważne są całe

Kiedy myślimy najmniejszy smartfon, to warto się zastanowić, czy chodzi nam o przekątną ekranu czy też o wielkość całego urządzenia. A to mogą być dwie zupełnie inne bajki. Popularne są na przykład modele bezbramkowe, które dają wrażenie, że ekran niemalże wchodzi w świat realny. Z założenia najmniejszy smartfon będzie mieścił się w wymiarach przekątnej do 5 cali. Z pewnością nie będzie to najlepsze rozwiązanie, gdy często korzystamy z multimediów czy gier, ale doskonale sprawdzi się na co dzień. Klienci chętnie szukają małego, zgrabnego i kompaktowego urządzenia, który będzie prosty w obsłudze, a z drugiej strony będzie miał wysokie parametry techniczne. W tym aspekcie możliwość obsługiwania smartfona jedną ręką jest tą funkcjonalnością, której wielu producentów nie jest w stanie zapewnić.

To się składa

Wielu z nas pamięta jeszcze kultowe składane modele Motoroli, które były prawdziwymi przebojami na rynku. Nie ma się co dziwić, że w dobie maksymalizacji ekranów i chęci, by sprostać wymaganiom klientów, którzy jednak oczekują kompaktowych rozwiązań, producenci sięgają po sprawdzone pomysły. Składany smartfon, choć już został zaprezentowany i to w różnych wariantach, nadal pozostaje pieśnią przyszłości. Te futurystycznie wyglądające urządzenia wykorzystują najnowocześniejszą technologię i elastyczne ekrany. Efekt jest niesamowity, ale czy ludzie pokochają składany smartfon, czas pokaże.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ