Pielęgnacja cienkich włosów – co warto wiedzieć?

0
3242
Pielęgnacja cienkich włosów - co warto wiedzieć?

Cienkie włosy wymagają szczególnej troski. Stosowanie odpowiednich kosmetyków jest bardzo pomocne, podstawą są jednak zabiegi pielęgnacyjne, polegające na właściwym myciu i suszeniu. Umiejętne przeprowadzanie tych czynności nie tylko nie zniszczy delikatnych włosów, ale pozwoli też na zwiększenie ich objętości. Zastanawiasz się jak zadbać o cienkie włosy. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad.

Problem cienkich włosów dotyka bardzo wiele osób, a wiek i płeć nie mają tu nic do rzeczy. Nie znaczy to jednak, że cienkie włosy muszą nam towarzyszyć już zawsze. Regularne stosowanie kilku prostych zabiegów pozwoli na znaczną poprawę ich kondycji.

Mycie i suszenie

Cienkie włosy wymagają wyjątkowo delikatnego traktowania. Mycie i suszenie to zabiegi, które kogą znacząco obciążyć delikatną strukturę. Dlatego właśnie należy dołożyć wszelkich starań, aby te codzienne czynności były wykonywane z należytą uwagą i troską.

Podczas mycia, nie należy nakładać szamponu bezpośrednio na skórę głowy. Taka aplikacja mogłaby doprowadzić do jej wysuszenia, a w konsekwencji – do przetłuszczania włosów. Zwróć też uwagę na temperaturę wody. Zbyt gorąca, okaże się niezwykle szkodliwa.

Włosy można przegrzać także podczas suszenia. Pamiętaj o ustawieniu najniższego biegu suszarki i o trzymaniu urządzenia w odpowiedniej odległości od włosów. 20 cm to absolutne minimum.

Kosmetyki

Dobór odpowiednich kosmetyków jest niezwykle istotny dla prawidłowej regeneracji cienkich włosów. Zapomnij o odżywkach niewymagających spłukiwania, z całą pewnością nie okażą się dobrym wyborem. Warto sięgać po delikatne szampony i odżywki, które zapobiegają wypadaniu włosów, a także zwiększają ich objętość.

Niezwykle skuteczne mogą okazać się też domowe metody pielęgnacji. Regularny masaż, połączony ze stosowaniem ekstraktów ziołowych, to pewna metoda na skuteczną pielęgnację cienkich włosów. Bardzo dobrym wyborem będzie olejek z kiełków pszennych lub olejek rycynowy. Regularne stosowanie tych zabiegów znacząco zwiększy objętość włosów.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ