Wybierając strój do pracy, każda kobieta ma do dyspozycji niezwykle bogatą gamę przeróżnych ubrań, jednak warto pamiętać, że to, co sprawdza się na co dzień, niekoniecznie będzie odpowiednie do biura. Niezawodne zestawienie, emanujące skromną, niewyróżniającą się elegancją, to koszula, marynarka i spódnica. Tutaj istotna jest nie tylko długość i krój, ale także materiał i kolor.
Oczywiście nie jest to regułą, jednak zazwyczaj w pracy wymagany jest skromny, niewyróżniający się strój. Dyskretna elegancja to efekt, do którego każda z nas powinna dążyć, jednak o ile wybór koszuli i marynarki nie będzie dużym problemem, to spódnica stawia już dużo więcej znaków zapytania.
Długość
Dobierając długość spódnicy, warto kierować się zasadą umiaru, jednak powinno to działać w obie strony. Zbyt krótka spódniczka może ściągnąć na nas nieprzychylne spojrzenia przełożonych, a w pewnych przypadkach – także komentarze. Z kolei zbyt długa spódnica okaże się niepraktyczna. Złotem środkiem, który doskonale sprawdzi się w większości codziennych sytuacji, jest długość do kolan, jednak nie lekceważ też spódnic do połowy łydki, które są prawdziwym hitem tego sezonu.
Kolor
Spódnica do pracy powinna być skromna i stonowana, zatem najlepiej zrezygnuj z krzykliwych, letnich barw. Odcienie szarości, granat i wiecznie modna czerń zapewnią Ci świetną prezencję, a przy okazji – nie będą rzucały się w oczy.
Niewskazane są fantazyjne wzory, spódnica do pracy powinna być gładka. Dopuszczalna jest jednak stylowa krata. Co do materiału, bawełna sprawdzi się doskonale, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby latem sięgnąć po lnianą spódniczkę, a zimą – wełnianą.
Krój
Spódnice tulipanowe doskonale będą prezentowały się na kobietach o wąskich biodrach. W pozostałych przypadkach, lepiej sięgnąć po spódnice w zakładki lub plisowane. Klasyka zawsze prezentuje się doskonale, zatem w Twojej szafie powinna znaleźć się przynajmniej jedna spódnica ołówkowa. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są jednak spódnice rozkloszowane.