Obozy dla dzieci i młodzieży 2020

0
2299

Obozy militarne i ASG dla dzieci i młodzieży

Obozy militarne i ogólnie przybierające charakter wojskowy posiadają wiele zalet i mogą przynieść korzyści dla starszych dzieci i młodzieży. Dotyczy to zarówno rozrywki, dyscypliny, rozwoju, większej dojrzałości, jak i zdobycia umiejętności w trudniejszych warunkach terenowych. Ćwiczenie tężyzny fizycznej i sprawności w dobie wielogodzinnego siedzenia przez komputerem jest ku temu dobrym argumentem. Obozy militarne i wojskowe to przede wszystkim odmiana od codzienności, a często też możliwość przeniesienia się w zupełnie inny świat, rozwijając wyobraźnię. Nic tak nie wpływa na samodzielność dziecka jak pobyt w otoczeniu rówieśników, bez rodziców, bez przyzwyczajeń i znanego środowiska domowego. Opcje stwarzane przez Agencję Turystyczną Wonderlands: www.aktywne-obozy.pl pokazują wiele opcji, włączając zabawy fabularne na obozach militarnych i ASG.

Obozy survivalowe

Zdolności survivalowe, które wchodzą w zakres takich wyjazdów wakacyjnych są przydatne niezależnie od sytuacji, a wyuczone w trakcie gier i rekreacji, serwowane w ciekawy sposób znacznie łatwiej dziecko przyswaja niż gdyby miało zdobywać je przymusowo. Zaznajomienie się z technika posługiwania się replikami, działaniami o charakterze wojskowym wnosi wartość dodaną – szacunek do tego typu akcji, a także większą odpowiedzialność za siebie i innych. Specyfika obozów militarnych i wysoki poziom aktywności uczestników w ich trakcie ponadto korzystnie oddziałuje na mobilizację młodzieży do ćwiczeń fizycznych, czego zwykle nie sposób wyegzekwować na zajęciach w-f w szkole. Taka forma zorganizowania wakacji dla dziecka czy nastolatka powoduje, że ma tu czasu i miejsca na nudę. Wzrost popularności obózów:

w malowniczych, leśnych lub nadmorskich okolicach Polski powoduje, że dzieci uczą się zdyscyplinowania i zyskują nieco szerszy obraz życia niż ma to miejsce na co dzień w szkolnej ławie. Wyjazd na obóz powoduje najczęściej coroczne powracanie na ASG, zdejmując z barków rodzica wymyślanie i wciąż na nowo organizowanie wakacji dziecka, a oferta profesjonalnych i doświadczonych agencji dodatkowo ułatwia to zadanie.

Argumenty dla Rodziców

Argumentem przemawiającym za udziałem w obozach militarnych i ASG jest całkowite bezpieczeństwo działań w scenerii symulowanego pola walki. Uczestnictwo w codziennych zajęciach pomaga rozładować stres i nagromadzone negatywne emocje podczas zabawy z rówieśnikami. Aktywne obozy są tym samym szczególnie cenne dla dzieci i młodzieży wrażliwej na stresory, a rodzice mają świadomość profesjonalnego nadzoru całego przedsięwzięcia. Zagospodarowanie czasu uczestników od rana do późnych godzin wieczornych są gwarancją braku potrzeby szukania dodatkowych atrakcji czy niezadowolenia dziecka, czego nie mogą wprost gwarantować tradycyjne kolonie wypoczynkowe.

obóz asg

Solidarność w grupie, lepsza koncentracja i orientacja w terenie mogą w przyszłości okazać się dla dziecka nieocenioną umiejętnością, jakiej najczęściej nie posiadają rzesze dorosłych. Aktualna moda na militaria i zainteresowanie młodzieży działalnością wojskową pozwala na stworzenie idealnie bezpiecznych warunków, minimalizując zachowania agresywne poza poligonem i wakacyjnym ośrodkiem. Wszystkie te zalety obozów militarnych i ASG oferuje w szerokim stopniu AT Wonderlands, a stanowiska ekspercie głoszą, ze warto budować poprzez taką formę wakacji postawy obronne i patriotyczne w społeczeństwie, biorąc pod uwagę młodsze pokolenia. Rozrywka proponowana na obozach jest entuzjastycznie odbierana zarówno przez męską, jak i żeńską część uczestników, którzy powracają kilkukrotnie na tej typ dorocznego wypoczynku. Dodadkowo wpływ na decyzję o zapisaniu dziecka na taką formę wypoczynku może mieć 30 doświadczenie Agencji Turystycznej Wonderlands w organizacji tego typu obozów.

Agencja Turystyczna Wonderlands

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ