Motywacja pracowników

0
1308

Odpowiednie wynagradzanie pracowników to podstawa. Dzięki temu są oni zmotywowani do pracy, osiągają lepsze wyniki, chętniej współpracują. To także mniejsza rotacja w firmie. Doceniony pracownik rzadziej myśli o zmianie, poszukiwaniu innego miejsca zatrudnienia.

Motywacja wewnętrzna

Oczywiste jest, że pochwała za dobrze wykonane zadanie stanowi bardzo ważny element współpracy. Osoba zatrudniona czuje się zauważona, że ktoś dostrzegł jej zaangażowanie i trud. Do takiej motywacji zaliczamy również misje i cele przedsiębiorstwa. Jeśli pracownik zgadza się z naszą polityką, czuje, że robi coś wyjątkowego, ma wpływ na zmiany, to bardziej się utożsamia z firmą. Oznacza to większą lojalność i chęć pozostania w niej. Dlatego tak istotne jest zauważanie ciężkiej pracy oraz zaangażowania poszczególnych osób.

Motywacja zewnętrzna

Nie ulega wątpliwości, że pracownika interesuje również wynagrodzenie i to w dużym stopniu. Poza pensją podstawową coraz bardziej popularne są różnego typu benefity, premie, dodatkowe świadczenia np. opieka medyczna. Zapewniając taki dodatek do pensji swoim pracownikom, zwiększamy atrakcyjność naszej firmy oraz poziom motywacji. Jednak ile osób tyle pomysłów, na co można wydać konkretne pieniądze. Jedni będą zadowoleni np. z karty mulitsport a drugim będzie ona zupełnie nieprzydatna. Dlatego warto pozwolić naszym pracownikom, aby sami zdecydowali, na co chcą przeznaczyć dodatkowe świadczenia. Wystarczy wybrać https://nais.pl/ dla osób zatrudnionych w naszej firmie. Dzięki temu przekażemy konkretne środki pieniężne np. premię a pracownicy wymienią je na benefity, które najbardziej im odpowiadają w danym momencie. Mogą również sami zorganizować zrzutkę np. dla współpracownika, który ma urodziny.

Motywacja to podstawa do wydajniejszej pracy. Dbając o wyróżnienie swoich pracowników, zapewniamy lepsze wyniki naszej firmie. Jest to również zwiększenie atrakcyjności przedsiębiorstwa na rynku pracy. Mamy szansę zachęcić wartościowe osoby do zatrudnienia się u nas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ