Malowanie rzęs

0
1907
Malowanie rzęs

W świecie makijażu mamy obecnie bardzo duży rozłam, bowiem królują dwa, zupełnie różne i odmienne trendy. Pierwszym z nich jest makijaż bardzo wyraźny, a więc wykonturowana twarz przy pomocy bronzera, korektora i różu, mocno podkreślone brwi, a do tego wyraźny makijaż oka, najczęściej jest to różnokolorowe smoky eyes z kreską zrobioną eyelinerem i mocno podkreślonymi rzęsami. Z drugiej strony natomiast modne mamy makijaże w stylu „no make up”, a więc najbardziej naturalne, polegające na nałożeniu cieniutkiej warstwy pudru, delikatnego podkreślenia brwi oraz wyraźnego zaznaczenia rzęs.

Malowanie rzęs – triki

Jeszcze niedawno bardzo modny był efekt sztucznych rzęs wykonany maskarą. Otrzymywano go poprzez nakładanie wielu wartw tuszu, który sprawiał, że rzęsy sklejały się i były grubo pokryte pigmentem. Obecnie nawet w mocnych makijażach stosuje się zasadę, że rzęsy mają wyglądać naturalnie, mogą być maksymalnie wydłużone, ale każdy włosek powinien być odrębny. Mamy również do wyboru specjalne szczoteczki, które rozczesują i rozdzielają rzęsy podczas malowania. Sposobem na to, aby rzęsy pogrubić i wydłużyć jest nałożenie kilku warstw, ale przed każdą kolejną, należy rzęsy delikatnie przypudrować pudrem transparentnym. Dzięki temu nie będą się one sklejać. Wiele kobiet popełnia błąd malując rzęsy na dolnej powiece. Jeśli kształt oka jest taki ze opada lekko w kącikach ub dolne rzęsy są po prostu bardzo długie, warto zrezygnować z ich podkreślania. Może to bowiem zaburzyć pożądany efekt i zniekształcić kształt oka.
Sposoby na zdrowe i długie rzęsy

Malowanie rzęs nie przyniesie efektów, jeśli uprzednio nie zadbamy o nasze rzęsy. Warto stosować specjalne odżywki na wzmocnienie rzęs, które zawierają między innymi witaminę E, ceramidy, proteiny kaszmirowe, keratynę, woski roślinne i pszczele, prowitaminę B5, związki glinu, cząsteczki jedwabiu oraz kaszmiru. Są one dostępne w wielu drogeriach i aptekach. Ich stosowanie przynosi efekty już po kilku tygodniach, Rzęsy są wzmocnione, nawilżone, pogrubione i często nieco ciemniejsze.

http://www.stylizara.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ