Fryzura do twarzy

0
1514
Fryzura do twarzy

Nie każda kobieta wie, że tak jak odpowiedni fason ubrania może modelować sylwetkę, tak samo odpowiednio dobrana fryzura może zmienić kształt twarzy, podkreślając jej atuty, a niwelując wady. Nie tylko rodzaj cięcia ma na to wpływ, choć jego rola w tym przypadku jest akurat największa, ale również odpowiedni kolor włosów oraz ich długość. Czy wiedziałaś, że zbyt długie włosy u niskiej osoby mogą optycznie skrócić jej sylwetkę? Warto znać takie triki, ponieważ dzięki nim możemy wyglądać jeszcze atrakcyjniej i podkreślić to, co w sobie lubimy, a ukryć to, co nie do końca nam odpowiada.

Jaki mam typ twarzy?

Wyróżniamy pięć podstawowych kształtów twarzy, są to: twarz owalna, okrągła, podłużna, trójkątna i kwadratowa. Jeśli nie wiesz lub nie jesteś pewna, jaki kształt twarzy posiadasz, mamy na to bardzo prosty test. Wystarczy, że staniesz przed lustrem i odsłonisz twarz, najlepiej zaczesać wszystkie włosy do tyłu. Następnie weź pomadkę i obrysuj na lustrze kontur swojej twarzy. W ten prosty sposób łatwo potwierdzisz swoje przypuszczenia, gdyż z takiej perspektywy nie ma problemu, by ocenić jaki kształt twarzy posiadamy. Jakie cechy charakterystyczne maja poszczególne kształty twarzy? Twarz owalna jest najbardziej symetryczna ze wszystkich, twarz okrągła ma pełne policzki. Kobiety z twarzą podłużną mają wysokie czoło, a z trójkątną spiczasty podbródek. Panie o twarzy kwadratowej mają wyraźne rysy, mocno podkreśloną linię żuchwy oraz wysunięte kości policzkowe.

Jaka fryzura do mojego kształtu twarzy?

Najlepiej maja kobiety o twarzy owalnej, ponieważ to tego kształtu pasuje niemal każda fryzura. Najlepiej jednak prezentują się we włosach półdługich i lekko pofalowanych. Dla twarzy okrągłej najlepsze będą asymetryczne grzywki, najlepiej skośnie ścięte oraz długość do ramion. Twarz podłużna doskonale prezentuje się z grzywkami asymetrycznymi, w lokach, a także bez grzywki z przedziałkiem na jedną stronę. Dla twarzy trójkątnej zaleca się proste grzywki. Bardzo dobrze wyglądają te bardzo krótkie, na przykład do połowy czoła. Kobiety o twarzy kwadratowej najlepiej wyglądają z fryzurą mocno pocieniowaną, z asymetriami wszelkiego rodzaju, na przykład ukośną grzywką lub z lokami i falami, które delikatnie nachodzą na twarz.

http://www.inaczejmowiac.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMalowanie rzęs
Następny artykułWłosy brąz z refleksami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ