Makijaż dla blondynki – wszystko, co powinnaś wiedzieć

0
3103
Makijaż dla blondynki - wszystko, co powinnaś wiedzieć

Podstawą udanego makijażu jest właściwe określenie naszego typu urody. Inaczej powinny malować się kobiety o tzw. zimowej urodzie, inaczej o wiosennej i letniej. Jak wykonać idealny makijaż dla blondynki? Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad.

Makijaż dla blondynki – subtelnie i delikatnie

Miesiące wiosenne i letnie to czas, kiedy w makijażu powinny dominować delikatne i subtelne barwy, podkreślające naturalne piękno. Cera powinna emanować zdrowiem, dlatego warto zadbać o regularne stosowanie kremu. Dobrym wyborem będzie krem BB.

Co do samego makijażu, kobietom o jasnych włosach najczęściej towarzyszy też jasna karnacja, dlatego właśnie makijaż powinien być delikatny, jedynie podkreślający subtelne piękno tego typu urody.

Makijaż od A do Z

Podstawą każdego makijażu jest korektor, który pomoże w zatuszowaniu ewentualnych niedoskonałości cery. Do zatuszowania cieni niezbędny będzie delikatny korektor pod oczy. W przypadku występowania problemu ze świeceniem się w sferze T, należy użyć sypkiego pudru.

Blondynkom o wiosennym typie urody zazwyczaj towarzyszą piegi oraz zielony lub niebieski kolor oczu. W takim przypadku, makijaż oczu i ust najlepiej wykonać przy użyciu pastelowych kolorów. Z kolei dla „letnich” blondynek, zalecane są chłodne, dość surowe kolory. Pozwoli to na podkreślenie naturalnych walorów ich urody. Jak ognia należy natomiast unikać fioletu.

Makijaż dla blondynki obowiązkowo powinien obejmować subtelne podkreślenie kości policzkowych. Taki zabieg pozwoli na rozświetlenie całej twarzy. Dla kobiet o wiosennym typie urody zalecane są ciepłe odcienie. Panie obdarzone letnią urodą powinny natomiast sięgnąć po chłodne barwy. Idealnym wyborem okaże się róż.

Jednym z największych atrybutów każdej kobiety jest zniewalające spojrzenie. Doskonały efekt można uzyskać przez odpowiednie podkreślenie rzęs. Aby nadać oczom zalotnego charakteru, warto sięgnąć po tusz pogrubiający z zaokrągloną szczoteczką do aplikacji. Na rynku dostępne są też tusze pogrubiające rzęsy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ