Jak rozbić nowe buty – kilka prostych trików

0
2329
Jak rozbić nowe buty - kilka prostych trików

Na całym świecie nie ma chyba kobiety, u której zakup nowych butów nie powodowałby gwałtownego wzrostu poziomu endorfin. Początkowa euforia może jednak bardzo szybko minąć, zwłaszcza, gdy po kilku chwilach okaże się, że nasz nowy nabytek nie jest tak wygodny, jak można by się spodziewać. Są jednak sposoby, które pozwolą znacząco zmniejszyć uczucie dyskomfortu. Jak rozbić nowe buty? Służymy poradą.

Uważaj na otarcia

Rozbijanie nowych butów to proces, który powinien być rozłożony na minimum kilka dni. W tym czasie możemy jednak nabawić się kilku drobnych, ale bolesnych urazów stóp, warto zatem zadbać o profilaktykę. W pierwszej kolejności, buty nosimy wyłącznie w domu, wcześniej zakładając mokrą skarpetkę na stopę. Jeżeli jednak chcesz pokazać się ze swoim nowym nabytkiem, najpierw zatroszcz się o swoje stopy. Pamiętaj o talku, który zapobiegnie obtarciom. Aby zapobiec bezpośredniemu kontaktowi skóry z materiałem, możesz też stosować bawełniane stopki. Nowe buty noś na przemian ze sprawdzonym, wygodnym obuwiem.

Jak rozbić nowe buty – kilka prostych sposobów

Sprawdzoną metodą rozciągania nowego obuwia jest nanoszenie alkoholu za pomocą miękkiej szmatki. Proces powinien trwać tak długo, aż buty staną się miękkie. Wtedy przystępujemy do delikatnego rozciągania. Alternatywnie można wypchać buty gazetami, które uprzednio nasączyliśmy denaturatem. Ten zabieg nie jest jednak polecany w przypadku obuwia z farbowaną wewnętrzną stroną.

Kolejnym sposobem jest kąpiel w gorącej wodzie. Po takim zabiegu, buty należy założyć na stopy. W ten sposób materiał będzie mógł dostosować się do naszego ciała.

Obuwie wykonane ze skóry lub zamszu, należy przez kilka minut trzymać nad gorącą wodą. Następnie na stopy zakładamy skarpetki nasączone alkoholem, a na to – wciąż wilgotne buty.

Skuteczny będzie też specjalny spray do rozciągania nowego obuwia (np. marki Bama) oraz tzw. Prawidło. Pod tym pojęciem kryje się wykonany z drewna specjalistyczny przyrząd o regulowanej długości. Do nabycia w sprzedaży online i naziemnej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ