Łazienka jak marzenie

0
7979

Nowoczesne łazienki lub te stylizowane na retro lub na przykład vintage to pewnego rodzaju wyzwanie projektowe. Szczególnie jeśli nie dysponujemy dużą przestrzenią, ergonomiczne rozplanowanie miejsca, wybór armatury oraz kolorystyki i oświetlenia stają się kluczowe, by pomieścić wszystko i stworzyć funkcjonalne wnętrze. Sprawdź ofertę na meble Oristo i zobacz, że nowoczesne rozwiązania idealnie sprawdzają się nawet w niewielkich łazienkach.

Meble pod lupą

W łazience muszą się zmieścić określone elementy takie jak wanna lub prysznic, miska WC oraz umywalka. Marzeniem jest również bidet, ale dla wielu osób niestety niemożliwym do zrealizowania. Warto oczywiście zadbać o odpowiedniej jakości meble Oristo, w których można zmieścić kosmetyki, akcesoria czy też środki czystości. Im mniejsza łazienka, tym jej wyposażenie też może być kompaktowe, ale najważniejsze, by jego układ pozwalał na swobodne korzystanie ze wszystkich elementów. Dzięki ciekawym trikom możemy również optycznie powiększyć wnętrze. Kluczem w tym aspekcie będzie kolorystyka kafelków, armatury i mebli, odpowiednio rozplanowane oświetlenie oraz zastosowane wzory. Idealnie sprawdzają się na przykład fronty o wysokim połysku (tak modne w minimalistycznych wnętrzach), błyszczące uchwyty oraz zamontowanie luster lub wiszących szafek z lustrami. Te świetnie wyglądają , gdy są „wpuszczone” w ścianę. W tej materii powinniśmy również zadbać o dobranie światła – ilości punktów oraz ich ukierunkowania.

Jakość przede wszystkim

Ogromny wybór mebli łazienkowych – ich kolorów, faktur i kształtów sprawia, że aranżacyjnie możemy tworzyć bardzo ciekawe rozwiązania. Będą one oczywiście uzależnione od ilości miejsca, jakim dysponujemy oraz układu łazienki. On będzie w dużej mierze determinował to, co możemy zrobić. Nowoczesne meble Oristo wave mogą się przenikać, uzupełniać lub też ze sobą kontrastować. Poza tym warto łączyć szafki, komody, słupki czy regały na zasadzie harmonii lub też stylistycznej zabawy.

Meble do łazienki poza ciekawym designem i funkcjonalnością powinny również charakteryzować się podwyższoną wytrzymałością na wilgoć i temperaturę. Szczególnie warto zwrócić uwagę na jakość materiałów, wykończenie łączeń i narożników oraz konstrukcję tyłu szafek. Nie powinny się one stykać ze ścianą. Meble wymagają również regularnej pielęgnacji – czyszczenia z kurzu oraz zacieków z wody. Do tego celu najlepiej używać delikatnych detergentów oraz miękkiej szmatki. Powierzchnia (szczególnie ta o wysokim połysku) nie jest odporna na szorowanie czy też czyszczenie ostrymi środkami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ