Kwas hialuronowy dla intymnego komfortu

0
2055

Kwas hialuronowy to naturalny składnik występujący w organizmach żywych, a jego zadaniem jest wiązanie wody w skórze właściwej. Dzięki wielu korzystnym właściwościom ma szerokie zastosowanie w medycynie i kosmetologii. Sprawdza się także w pielęgnacji okolic intymnych, gdyż nawet dokładna i regularna higiena nie są czasem w stanie zapobiec występowaniu niektórych nieprzyjemnych dolegliwości.

Co powinnaś wiedzieć o kwasie hialuronowym?

Jako jedna z substancji naturalnie występujących w organizmie człowieka, kwas hialuronowy nie wywołuje podrażnień ani reakcji alergicznej. Jego najwyższe stężenie znajduje się w skórze, gdzie wraz z kolagenem stanowią jej główne budulce. Ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się wraz z wiekiem, co skutkuje degeneracją tkanek. Wykazuje on silne właściwości nawilżające i znakomicie poprawia elastyczność skóry, dlatego jest jednym z najbardziej powszechnych wypełniaczy używanych do różnorodnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Od pewnego czasu szeroko stosuje się go także w celu poprawienia komfortu okolic intymnych u kobiet. Zażywanie lub używanie preparatów z kwasem hialuronowym jest szczególnie wskazane w przypadkach.:

  • Odczuwania dyskomfortu i suchości pochwy
  • Menopauzy – dla regeneracji błony śluzowej okolic intymnych
  • Niemożności stosowania hormonalnej terapii zastępczej
  • W okresie połogu
  • Po przebyciu zabiegów/operacji ginekologicznych
  • W trakcie stosowania antykoncepcji

Jak działa kwas hialuronowy na okolice intymne?

Produkty z kwasem hialuronowym przeznaczone do okolic intymnych to zazwyczaj żele, emulsje lub globulki dopochwowe. Drobnocząsteczkowy kwas wiąże się z płynami ustrojowymi, tworząc żelową powłokę, która stanowi barierę ochronną i zabezpiecza błonę śluzową pochwy, przywraca naturalną wilgotność, nawilża i wspomaga proces regeneracji oraz gojenia ewentualnych podrażnień. Warto również wspomnieć, że preparaty z kwasem hialuronowym stosowane w celach ginekologicznych mają długotrwałe działanie, a pozostałe wykorzystywane w nich składniki, m.in. kwas mlekowy, gliceryna czy pantenol koją, poprawiają elastyczność i zapobiegają rozwojowi infekcji oraz utrzymaniu odpowiedniego pH.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ