Kto może kupić przedmioty poleasingowe?

0
1886

Urządzenia i auta poleasingowe najczęściej są bardzo dobrej jakości i nie wydamy na nie fortuny. Kiedy szukamy nowego komputera, bądź innego sprzętu biurowego warto rozejrzeć się właśnie za tymi poleasingowymi.

Gdzie szukać?

Wiele aukcji znajdziemy w Internecie, między innymi na portalu aukcje.efl.com.pl. Wszystkie oferty możemy przeglądać nawet bez zakładania konta, dopiero w momencie zakupu zostaniemy poproszeni o wypełnienie formularza. Co więcej ogłoszenia są opatrzone dokładnymi zdjęciami i opisem.

Jak to działa?

Aukcje przedmiotów poleasingowych nie różnią się niczym od normalnych licytacji. Zazwyczaj cena wywoławcza jest dość niska, by przyciągnąć jak największą ilość zainteresowanych. Oczywiście wszystkie sprzedawane przedmioty możemy obejrzeć przed zakupem. Zazwyczaj sprzedawca informuje o tym w aukcji. W zależności od tego, co kupujemy pamiętajmy, by odpowiednio przygotować się do spotkania. Jeśli sami nie posiadamy właściwiej wiedzy, wybierzmy się na oględziny ze specjalistą, który wskaże ewentualne mankamenty wystawionych przedmiotów. Uważa się, ze największe ryzyko wiąże się z kupnem poleasingowych aut. Większość osób uważa, że są one mocno zaniedbane i nie warto w nie inwestować. Jednak należy zauważyć, ze firmy przywiązują coraz większą wagę do sprawności aut we flotach i zobowiązują korzystających z nich pracowników do dbałości o pojazd.

Co można kupić?

Na aukcji poleasingowej znajdziemy między innymi: sprzęt IT, sprzęt biurowy, auta osobowe i ciężarowe, meble a nawet maszyny przemysłowe i motocykle. Jak widać wybór jest szeroki. Zazwyczaj wszystkie oferowane urządzenia są wysokiej jakości.

Kto może skorzystać?

W zasadzie każda osoba, która ukończyła 18 rok życia. Niekiedy aukcje organizuje się jedynie dla przedsiębiorców.

Biorąc udział w aukcjach poleasingowych możemy zdobyć wysokiej jakości sprzęt, za niewielkie pieniądze. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie dokładnie sprawdźmy sprzedawany towar i upewnijmy się, że jest w 100% sprawny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ