Jak uzyskać więcej przestrzeni w łazience?

0
1386

W dzisiejszym świecie coraz więcej pracujemy, a mamy zdecydowanie mniej czasu dla siebie. Chcemy korzystać z każdej chwili i nawet nasze codzienne czynności mogą stanowić dla nas przyjemność. Pozyskanie dodatkowej przestrzeni w naszej łazience może wpłynąć na nas pozytywnie. Będzie też dobrze wpisywać się w najnowsze trendy.

Mniej znaczy więcej

Każdy z nas potrzebuje przestrzeni. Jeśli mamy możliwość przebudowy części domu to znajdujemy się w zdecydowanie wygodniejszej sytuacji. Jeśli nie posiadamy tak dużych możliwości remontowo-budowlanych, możemy pozbyć się części wyposażenia łazienkowego. Urządzenia takie jak pralka, suszarka czy kosze na odzież możemy z powodzeniem przenieść do nieużywanych pomieszczeń, takich jak garderoba czy piwnica. Prysznicem otwartym możemy zyskać równie dużo jak na rezygnacji z samej wanny. Dobierając meble, warto stosować takie modele, które powściągliwie eksponują swoją bryłę min. dzięki ukrytym nóżkom. Schowane uchwyty mogą zbudować minimalistyczną przestrzeń, pasującą do ścian. Szafki tego typu możemy znaleźć na stronie https://strefalazienek.pl/197-szafki-z-umywalka. Niezbędne akcesoria i kosmetyki najlepiej pogrupować i posegregować w praktycznych pojemnikach. Warto być umiarkowanym w stosunku do ozdób, wychodząc z założenia, że lepiej stosować minimalistyczne zestawienia. W nurt ten wpisują się również suszarki na ręczniki o różnych wzorach, które zastępują tradycyjne grzejniki po to, aby zaoszczędzić miejsce. Preferowane są instalacje nad wanną, aby ułatwić dostęp do suszonej odzieży i ręczników oraz wykorzystać często pomijaną przestrzeń.

Efekt wizualny kluczem do sukcesu

Wrażenie przestrzenności zaczyna się od aspektów optycznych. Pewne elementy, takie jak lustra czy kafelki, tworzą układ nadający dynamikę wszystkiemu w pomieszczeniu, dlatego mogą swoją wielkością regulować wrażenie objętości naszej łazienki. Duże odkryte płytki podłogowe z niezbyt wyeksponowanymi spojeniami mogą najsilniej potęgować takie doznanie. Meble mocowane do ścian, zdające sie wisieć w powietrzu, rewelacyjnie wzmagają odbiór powiększonej powierzchni podłogi. Przy nieco większej ingerencji, możemy nawet pokusić sie o ukryte fugi umieszczone w ścianach. Lustra o jak największej powierzchni idealnie wpasują się w miejsca najmniej zagospodarowane, a – zgodnie z najnowszymi tendencjami – są często umieszczone pod prysznicem. Dobierając oświetlenie, warto rozważyć zastosowanie plafonu czy oświetlenia punktowego zamiast żyrandoli. Źródła te powinny emitować światło o barwie stonowanej i nieco chłodnej, co nie oznacza małego natężenia. Wiele interesujących rozwiązań odnajdziemy na stronie https://strefalazienek.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ