Jakie kolory i wzory dodatków do łazienek będą najpopularniejsze w 2018 roku?

0
2541

Z roku na rok mamy do czynienia ze zmianą trendów panujących we wzornictwie. To, co cieszyło się dużym powodzeniem w ubiegłym sezonie, dziś jest już passe. Po jakie dodatki wystroju łazienki warto sięgnąć, żeby stworzyć estetyczną i wygodną przestrzeń? Zobaczcie, jakie wskazówki dla Was przygotowaliśmy.

Matowe płytki – hit 2018 roku

W 2018 roku projektanci bawią się wzorami i teksturami płytek. W tej kwestii spotykamy się z dużą różnorodnością w zakresie kształtów i kolorów. Zgodnie z najnowszymi trendami, modne będą płytki o matowym wykończeniu. Płytki dużej o wielkości szczególnie dobrze nadają się do małych łazienek, gdyż odbijają światło i sprawiają wrażenie większej przestrzeni niż jest ona w rzeczywistości.

Najpopularniejsze kolory łazienek w 2018/2019 roku wg Pantone Institute

Jeśli chodzi o kolory w nowoczesnych łazienkach, to najczęściej pojawiającymi się barwami w akcentach i dodatkach będą: granat i miodowa żółć. Kolorami uzupełniającymi o neutralnym charakterze będzie szarość, beż i krem.

We współczesnych łazienkach pojawiają się również wzory graficzne – geometria, ale też te etniczne rodem z Persji. W modzie będą też niebieskie i granatowe kafelki, jako dekoracyjny akcent dla białych ścian.

Najciekawsze triki stosowane we współczesnych łazienkach

Czasem, w designerskich łazienkach, spotkamy się z fugą wykonaną w kontrastującym kolorze. W niektórych z kolei projektanci całkowicie zrezygnują z fugi na rzecz płytek kładzionych na styk.

Dla optycznego powiększenia przestrzeni, projektanci wciąż sięgają po biel i dużą ilość luster. Całości dopełniają meble łazienkowe wykończone na wysoki połysk.


Minimalistyczne kabiny prysznicowe z cyfrowymi panelami

Na poprawę proporcji pomieszczenia bardzo dobrze wpływają też nowoczesne kabiny prysznicowe, składające się głównie z prostokątnych tafli szkła i bardzo niskiego brodzika. Do tak przygotowanych kabin dodaje się deszczownice osadzone na nowoczesnych szklanych panelach prysznicowych, które pozwalają regulować ciepło wody.
W nowy rok wejdziemy także z nastawieniem na nowoczesne technologie. Cyfrowe panele prysznicowe to jednak nie wszystko. Sporą popularnością będzie cieszyć się m.in. telewizor czy radio do łazienki. Szczególnie to drugie rozwiązanie sprawdzi się podczas relaksującej kąpieli pod prysznicem czy wylegiwania się w wannie pełnej ciepłej wody. Duży wybór sprzętu audio do łazienek można spotkać w sklepie online http://eissound.pl/content/7-montaz-kb-sound.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ