Kobieta, która nie wiedziała o swojej ciąży

0
1291

Dla jednych to czas radosnego oczekiwania na upragnione maleństwo, dla innych długie miesiące kolejnych, uporczywych dolegliwości. Niezależnie od tego, czy ciąża jest planowana czy też nie, trudno raczej nie zauważyć odmiennego stanu. A jednak, na całym świecie żyją kobiety, które twierdzą, że poród był dla nich całkowitym zaskoczeniem.

Kobiety, które miały okazję (lub są w trakcie) przeżyć ciążę, z niedowierzaniem przyjmują informacje o „ciążach niespodziankach” innych pań. I nie chodzi tutaj o to, że kobieta nie miała świadomości, że w ów ciążę zaszła, lecz o to, że jadąc do porodu nie miała pojęcia o swoim stanie. Większość z nas myśli o tym, że jest to po prostu fizycznie niemożliwe. Trudno przeoczyć powiększający się brzuch czy nie zarejestrować zaniku comiesięcznego krwawienia. A przecież są jeszcze inne objawy: mdłości, zawroty głowy, osłabienie, senność, zmieniające się gusta smakowe, bóle pleców (szczególnie w ostatnim trymestrze) i to nieustanne parcie na pęcherz. Każda kobieta, która to przeżyła, nie wierzy w to, że można nie zauważyć faktu noszenia w sobie nowego życia.

Zdaniem lekarzy (oraz tych pacjentek, które przeżyły to na własnej skórze) jest to jednak możliwe. Zdarza się, że kobieta przyjmująca tabletki antykoncepcyjne zachodzi w ciąże, o której nie wie. Niczego nieświadoma przyjmuje kolejne tabletki, które oszukują wyniki testu ciążowego. Kilka dodatkowych kilogramów bywa tłumaczone dietą, a niezanikająca miesiączka utwierdza w przekonaniu, że nie jesteśmy w ciąży.

http://www.sztukapielegnowania.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ