Klocki plastikowe – idealna zabawka dla każdego dziecka

0
1569

Chyba każdy pamięta z dzieciństwa, jaką frajdę sprawiało układanie różnego rodzaju konstrukcji i form przestrzennych z klocków w kształcie sześcianów czy prostopadłościanów. Długie godziny można było spędzić na stawianiu wież, domów, garaży dla resoraków, robotów oraz wielu innych pomysłowych budowli czy postaci.

Mimo, że czasy się zmieniły, klocki plastikowe nadal stanowią atrakcyjną propozycję dla dzieci. W świecie skomputeryzowanym, gdzie od najmłodszych lat, niemal na każdym kroku „atakuje” elektronika, tradycyjne zabawki pozostają nadal w użyciu. Zmienia się ich rodzaj i możliwość wyboru spośród tysięcy propozycji.

Z dostępnych na rynku propozycji klocki plastikowe wyróżniają się tym, że pozwalają na zabawę, która dodatkowo uczy kreatywności, rozwija wyobraźnię przestrzenną, wzmacnia koordynację wzrokowo-ruchową, szczególnie motorykę małą, prawidłowy chwyt. Zarówno maluchy, które dopiero poznają świat, jak i nastolatki wchodzące w okres dojrzewania, znajdą radość i satysfakcję z budowania prostych czy bardziej skomplikowanych wzorów.

Klocki plastikowe mogą występować w formie przestrzennych brył geometrycznych lub płaskich elementów. Łączy się je ze sobą poprzez stawianie jeden na drugim, bądź obok siebie. Dzięki temu powstają niesamowite konstrukcje. Można układać gotowe wzory lub puścić wodze fantazji i samodzielnie wymyślać rozmaite stworzenia, budowle a nawet całe miasta. Ograniczeniem jest tylko ilość posiadanych elementów oraz wyobraźnia użytkownika.

Klocki plastikowe (https://klocki.edu.pl/Klocki-plastikowe-dla-dzieci-klocki-konstrukcyjne-blog-pol-1490162578.html) pozwalają na rozwijanie interakcji ze światem. Uczą nie tylko samodzielności, ale układane wspólnie z innymi osobami również zachęcają do współpracy lub zdrowego współzawodnictwa (np. kto zbuduje większą wieżę, dłuższego węża itp), integrują grupę rówieśniczą oraz scalają więzi rodzinne. To zabawa na długie wieczory w czasie jesienno-zimowym, wspaniała alternatywa dla gier komputerowych oraz telewizyjnych bajek. Jest to niezwykle kreatywny sposób na spędzenie czasu z własnym dzieckiem, poznanie się wzajemnie oraz odkrywanie wspólnie niesamowitego świata niezwykłych postaci, pojazdów i budowli.

Wraz z dzieckiem może rosnąć kolekcja klocków plastikowych, zmienianych na coraz bardziej skomplikowane, dostosowane do wieku rozwojowego i możliwości manualnych pociechy. Producenci prześcigają się w dostarczaniu coraz bardziej oryginalnych rodzajów zabawek. Poza zwykłymi klockami plastikowymi można znaleźć wśród propozycji elementy ze świata bajek i gier znanych z ekranu. Ponadto wiele firm specjalizuje się w produkcji edukacyjnych klocków, dzięki którym dziecko uczy się np. liczyć, poznaje litery, kształty i kolory, anatomię ciała, przyrodę, a nawet geografię świata.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ