Jakie kosmetyki, potrzebne są do pielęgnacji twarzy mężczyzny?

0
1350
pielęgnacja twarzy

Skóra mężczyzny, podobnie jak skóra kobiety, potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Kosmetyki powinny być dobrane do rodzaju skóry oraz problemów, które na niej występują. Odpowiednia pielęgnacja twarzy, musi stać się codziennym nawykiem każdego dbającego o siebie mężczyzny.

Oczyszczanie

Pierwszym krokiem codziennego rytuału pielęgnacyjnego jest prawidłowe oczyszczenie skóry.
Aby ta czynność przynosiła odpowiednie efekty, należy dobrać kosmetyk do rodzaju skóry.
Skóra tłusta i mieszana, polubi się z żelem do mycia twarzy. Z kolei skóra sucha i wrażliwa, jest bardziej wymagająca. Do jej oczyszczenia potrzebujemy emulsji lub pianki do mycia.
Dodatkową, ale mającą znaczenie czynnością jest zastosowanie toniku bezalkoholowego. Taki tonik przywróci skórze odpowiednie Ph, dopiero na tak przygotowaną skórę można zaaplikować dobrany krem.

 

Golenie

Skóra twarzy mężczyzn jest pokryta zarostem. Przez codzienne golenie, może dojść do podrażnienia, skaleczeń lub zaczerwienienia.
Jeżeli golimy zarost maszynką, należy pamiętać aby nie robić tego na sucho. Do tego celu przeznaczone są specjalne kremy, żele i pianki do golenia. Taki kosmetyk ma zadanie zmiękczyć zarost, wtedy golenie będzie prostsze. A skóra niepodrażniona.
Po goleniu zawsze należy nałożyć balsam kojący, który złagodzi podrażnienie jeżeli powstało.

Jakie kosmetyki, potrzebne są do pielęgnacji twarzy mężczyzny?

Krem, dopasowany do rodzaju skóry

Po oczyszczaniu skóry twarzy lub po goleniu należy nałożyć kolejny kosmetyk, którym jest krem nawilżający dobrany do rodzaju skóry oraz wieku użytkownika. Dzięki codziennej, sumiennej pielęgnacji jesteśmy w stanie opóźnić proces starzenia. Już po 30 roku życia skóra zaczyna się starzeć. Dlatego warto już od tego wieku, wprowadzić kosmetyki przeciwzmarszczkowe.

Gdy nie wiemy jaki krem dobrać do swojej skóry, poniżej krótka ściągawka.
Skóra mieszana i tłusta, potrzebuje kremu o właściwościach matujących i ograniczających wydzielanie sebum

Skóra sucha, uwielbia kremy mocno nawilżające i odżywcze.
Skóra dojrzała, potrzebuje kremu, który będzie działał przeciwzmarszczkowo i ujędrniająco jednocześnie.

Podczas lata i zimy nie można zapominać o dodatkowej ochronie. W okresie letnim używajmy każdego dnia kremu z filtrem, natomiast zimą krem ochronny.

Przeczytaj też: http://e-chlopak.pl/do-pielegnacji-ciala-mezczyzn/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ