Jak zadbać o cerę naczynkową?

0
3489
Jak zadbać o cerę naczynkową?

Cera naczynkowa to problem, który dotyka bardzo wielu kobiet. Charakterystycznym objawem jest tu rumieniec, który wywołany sytuacją zawstydzenia bądź stresu, nie znika nawet pomimo upływu dość długiego czasu. Ten typ cery wymaga szczególnej troski i pielęgnacji. Zastanawiasz się jak dbać o cerę naczynkową? Na szczęście nie jest to takie trudne. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad.

Cera naczynkowa – co to takiego?

Problem cery naczynkowej dotyczy najczęściej kobiet, a wynika to z faktu, że za jego występowanie, odpowiada estrogen, czyli żeński hormon płciowy. Odpowiada on za rozluźnienie mięśniówki naczyń krwionośnych, co znaczący wpływa na wzrost poziomu wrażliwości skóry. Problem ten dotyczy także młodych kobiet, jednak objawy znacząco nasilają się po 30. roku życia.

Kosmetyki i makijaż

Kobiety dotknięte problemem cery naczynkowej, powinny pamiętać o regularnym stosowaniu kremu natłuszczającego i chroniącego przed szkodliwym wpływem promieni UV. Dobrze dobrany kosmetyk odżywi skórę, wzmocni naczynka, złagodzi podrażnienia i zredukuje zaczerwienienie.

Dobry krem powinien zawierać składniki, które wpływają na wzmocnienie i uelastycznienie naczyń krwionośnych. Zalecane składniki to rutyna, wyciąg z kasztanowca, witamina PP, witamina K, witamina C i wyciąg z kwiatów dzikiego mirtu. Nie zaleca się stosowania preparatów, które mają w swoim składzie substancje potencjalnie drażniące, jak alkohol, mięta czy olejek eukaliptusowy. Dobrym wyborem będą kremy z linii Bioliq Dero i Derma Roller.

Problem cery naczynkowej można zamaskować dobrze wykonanym makijażem. Warto zaopatrzyć się w zielony korektor, fluid, puder oraz bronzer.

Jak zadbać o cerę naczynkową – kilka domowych sposobów

Pielęgnacja cery naczynkowej wymaga systematyczności. Bardzo dobrze sprawdzi się tonik ziołowy, przygotowany z suszonego, skrzypu oraz kwiatu kasztanowca.

We własnym zakresie możemy także przygotować kompres z siemienia lnianego. Pamiętaj jednak, że wszystkie kosmetyki, które zostały przygotowane domowym sposobem, wymagają przechowywania w lodówce.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ