Jak wygląda odchudzanie u mężczyzn?

0
1313
Jak wygląda odchudzanie u mężczyzn?

Czy odchudzanie u mężczyzn przebiega inaczej niż u kobiet ? Czy mężczyźni odchudzają się częściej ? Jak to rzeczywiście wygląda ?
Moda na odchudzanie trwa wciąż i prędko się to nie zmieni. Prawie każdy z nas marzy o osiągnięciu wymarzonej sylwetki. Niezależnie czy jest to kobieta, czy też mężczyzna. Niektórym udaje się to marzenie urzeczywistnić, u innych natomiast trwa tak zwane postanowienie styczniowe, w którym to wykupuje się karnet na siłownię, a po tygodniu stwierdza, że to nie dla niego i wraca do poprzedniego trybu życia.
Odchudzanie u mężczyzn kojarzy się nam natomiast z wylewaniem siódmych potów na siłowni, spożywaniem odżywek białkowych, przebieganiem mnóstwa kilometrów, czy też podnoszeniem ciężkich sztang na siłowni. Wielu z mężczyzn, dodając do tego odpowiedni sposób odżywiania, jest w stanie osiągnąć zamierzony rezultat.
Często jednak tak zwane odchudzanie u mężczyzn kojarzy się nam z leżeniem przed telewizorem, piciem piwa oraz objadaniem się. Jak to zatem naprawdę się przedstawia ?
Statystyki pokazują, że w porównaniu do kobiet, to mężczyźni częściej borykają się z nadwagą. Wpływ na to może mieć mnóstwo czynników, ale jako pierwszy i kluczowy, należałoby wskazać siedzący tryb życia, wiążący się oczywiście z brakiem ruchu, źle zbilansowaną dietę – spożywanie zbyt dużej ilości cukrów prostych, zbyt wielu tłustych potraw, picie zamiast dużej ilości czystej wody, ogromnej ilości słodkich, gazowanych napojów, w tym niestety odwadniających energetyków.
Wskazuje się, że często płeć męska jest mniej zdyscyplinowana od kobiet i odchudzanie u nich może przebiegać inaczej. Innymi słowy, mamy tutaj do czynienia ze słomianym zapałem, a w dalszej mierze z efektem jojo. Jak twierdzą co niektórzy, schudnąć nie jest trudno i dotyczy to również odchudzania u mężczyzn. Gorzej jest utrzymać osiągniętą kosztem wielu wyrzeczeń i ogromnej ilości pracy, sylwetkę. Nie inaczej jest u mężczyzn. Wielu z nich, kiedy sobie postanowi, że ma zamiar schudnąć, w dalszej perspektywie, osiąga to. Niestety po upłynięciu określonego czasu, wraca do wagi wyjściowej, albo co gorsza waży więcej niż miało to miejsce przed rozpoczęciem całego procesu odchudzania.
Trudno jednak brać wszystkich mężczyzn do jednego worka i jednoznacznie stwierdzić, że odchudzanie u mężczyzn przebiega w taki i taki sposób. Mężczyzn na świecie jest tak ogromna ilość, że krzywdzącym byłoby jednoznaczne określenie ich sposobu odchudzania, z którego można poniekąd wywnioskować wiele cech charakteru. Wskazuje się bowiem, że do osiągnięcia wymarzonej sylwetki,a tym samym schudnięcia potrzebna jest pracowitość, systematyczność, determinacja oraz niepoddawanie się przy pierwszej porażce. Jak wiadomo mięśnie również mają swoją wagę i to, ze przez pierwszych kilka tygodni waga stoi w miejscu nie musi od razu oznaczać braku pozytywnych efektów odchudzania u mężczyzn ( u kobiet z resztą również).
Nawiązując do powyższego, odchudzanie u mężczyzn nie jest rzeczą tak oczywistą, jak niejednemu mogłoby się wydawać i warto przed wysnuciem wniosków zwrócić uwagę na przynajmniej kilkunastu mężczyzn.

http://www.abczdrowia.com.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ