Skuteczne oczyszczanie twarzy – kilka ciekawych produktów

0
4246
Skuteczne oczyszczanie twarzy - kilka ciekawych produktów

Nawet najlepiej wykonany makijaż nie przyniesie zadowalającego efektu, jeżeli wcześniej nie zadbamy odpowiednio o cerę. Regularne oczyszczanie twarzy to podstawa codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. W ten sposób nie tylko dbamy o zdrowie cery, ale też przygotowujemy ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych i / lub upiększających.

Sama woda nie wystarczy

Należy zdać sobie sprawę z tego, że postęp przemysłowy, jaki od dawna dokonuje się na naszych oczach, z całą pewnością nie służy naszej cerze. Smog, zapylenie powietrza i cały szereg innych czynników to znaczne obciążenie dla skóry. Dokładne oczyszczanie jest zatem niezbędne dla zachowania jej zdrowia. Pomogą nam w tym najnowsze osiągnięcia przemysłu kosmetycznego.

Skuteczne oczyszczanie twarzy na miarę naszych czasów

Podstawą oczyszczania twarzy jest codzienny demakijaż. Kosmetykiem, który zdobywa coraz większą popularność, jest olejek do demakijażu. Jego działanie nie polega jedynie na oczyszczaniu, olejek zapewnia także doskonałe odżywienie skóry twarzy. Zawarte w nim witaminy sprzyjają także procesom odnowy i regeneracji.

Dla prawidłowego oczyszczania twarzy z makijażu, warto sięgnąć też po gąbkę konjac. Wykonana z korzenia rośliny o tej samej nazwie, zawiera naturalne środki myjące, które sprzyjają zachowaniu naturalnego pH i prawidłowego poziomu nawilżenia.

Soniczna szczoteczka to przyrząd, który w ostatnim czasie zdobył ogromną popularność. Nie ma w tym nic dziwnego, ten genialny wynalazek nie dość, że dokładnie oczyszcza twarz, to sprzyja także wygładzaniu drobnych zmarszczek, regeneracji komórek skóry oraz pobudzaniu produkcji limfy i kolagenu.

Kolejnym hitem jest czarne mydło. Produkt ten zawiera w swoim składzie między innymi węgiel aktywny, olej z rokitnika, z cedru syberyjskiego czy z maliny saharyjskiej. Unikalny skład zapewnia bardzo głębokie oczyszczanie, mydło wspiera także procesy odnowy komórek.

Dla zachowania prawidłowego pH, warto sięgnąć po żel z wyciągiem z liści manuka. Produkt ten pomaga też w redukcji niedoskonałości cery.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ