Optyczne powiększanie oczu? To nie takie trudne

0
2197
Optyczne powiększanie oczu? To nie takie trudne

Mówi się, że już jedno spojrzenie kobiety może na zawsze zniewolić duszę i serce mężczyzny i rzeczywiście – coś w tym jest. Nie każda dama została jednak obdarzona hipnotyzującymi oczami, jednak nie jest to problem, z którym nie można sobie poradzić. Kilka prostych zabiegów stylistycznych potrafi całkowicie odmienić kobiece spojrzenie, dodając mu sporą dawkę zalotnego charakteru. Zastanawiasz się jak optycznie powiększyć oczy? Służymy poradą.

Idealny makijaż? Akcesoria to podstawa!

Idealny makijaż może całkowicie odmienić kobiece spojrzenie. Sekret tkwi w optycznym powiększeniu oczu. Aby uzyskać pożądany efekt, najpierw należy zadbać o odpowiednie akcesoria. Zaczynamy!

Niezbędne będą dwa aplikatory – większy, służący do nanoszenia i rozprowadzania cieni, oraz mniejszy, który wykorzystamy do podkreślenia wewnętrznego kącika oka oraz dolnej linii rzęs. Co jeszcze? Niezbędna okaże się też zalotka. Jeżeli chodzi o kosmetyki, na listę zakupów wpisz jasny oraz ciemny cień do powiek (oba w formie sypkiej), cielisty cień do powiek oraz ciemny eyeliner (czarny lub granatowy) potrzebny będzie też tusz do rzęs oraz kredka do oczu w kolorze écru.

Jak to się robi?

Makijaż zaczynamy od naniesienia cielistego cieniu do powiek. Jasnym cieniem malujemy natomiast wewnętrzne kąciki oczu. Kolejny, niezwykle istotny etap, to cieniowanie górnej powieki. W tym celu używamy ciemnego cieniu, który powinien być aplikowany tuż nad załamaniem. Zaczynamy od strony zewnętrznej, zatrzymując się w połowie oka.

Kolejny etap będzie wymagał użycia eyelinera. Ważne! Namalowana kreska (rozszerzająca się ku stronie zewnętrznej) nie powinna mieć początku w samym kąciku oka. Następnie rozcieramy kredkę w kolorze écru tuż pod brwiami oraz po wewnętrznej stronie dolnej powieki.

Kolejnym etapem jest podkręcanie rzęs. W tym celu używamy zalotki, którą wcześniej podgrzewamy suszarką do włosów. Teraz możemy przystąpić do nakładania tuszu.

W ostatnim etapie, zajmujemy się brwiami. Jeżeli ich linia jest zbyt krótka, warto przedłużyć ją za pomocą cienia lub kredki.

Tych kilka prostych zabiegów pozwoli na optyczne powiększenie oczu, co doda Twojemu spojrzeniu sporą dawkę seksapilu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ