Jak ozdobić pokój dziecka?

0
3231

To pytanie na  pewno zadaje sobie dziś bardzo wielu rodziców. Fakt ten kompletnie nas niw dziwi przecież pragną oni dla swoich pociech wszystkiego, co najlepsze. Jeśli chodzi o przeznaczone dla nich przestrzenne, musza być one każdorazowo pełne uroku, piękne, stylowe, funkcjonalne i bezpieczne zarazem. Wydawać by się mogło, że osiągniecie takiego efektu będzie niezwykle trudne, ale to nieprawda. Jeśli na przykład kupimy prostą bazę (czyli meble, lampy i podłogi), samą przyjemnością stanie się dla nas ozdabianie tej przestrzeni jednak jak to zrobić, by było dobrze? Spytaliśmy ekspertów!

Co radzą eksperci?

Specjaliści zajmujący się na co dzień aranżacją pokoików dziecięcych nie mają najmniejszych nawet wątpliwości co do tego, iż na takich przestrzeniach najlepiej się sprawdzają właśnie tapety. Są one kolorowe, pełne uroku, a pry tym bezpieczne dla zdrowia maluchów. Ponadto (co tu dużo ukrywać) wyróżniają się  ponadprzeciętnymi walorami estetycznymi oraz praktycznymi zarazem, wystarczają na szereg lat, pozostając niezmiennie w stanie idealnym, a zatem dokładnie takim, jak w dniu zakupu.

Jeśli chodzi o kolorystykę, każdorazowo powinna być ona dobrana do reszty pomieszczenia, w przeciwnym wypadku bowiem mielibyśmy do czynienia z zupełnie niepotrzebnym efektem kiczu czy też chaosu, a tego z całą pewnością nie chciałby nikt. Na szczęście minęły już (miejmy nadzieje, że bez powrotu) czasu, w których zawsze pokoiki chłopców były błękitne, u dziewczynek zaś niezmiennie panował róż. To nudne, bardzo sztampowe, to nie pozwala na to, by pokój dziecka naprawdę stylowo i w bardzo przemyślany sposób ozdobić. Dziś na szczęście mamy do czynienia z całym szeregiem ciekawych propozycji, gdy chodzi o kolorystykę. Pojawiają się biele i szarości, złoto, kolor miętowy i musztardowy, grafit, butelkowa zieleń…długo można byłoby wymieniać!

Jakie tapety do pokoju malucha?

Tapety ścienne nowoczesne (od ilu już sezonów wiodą prym, gdy w grę wchodzi polska aranżacja przestrzeni (https://www.fototap.pl/tapety) inspirowana oczywiście tym co dzieje się na świecie). Warto oczywiście postawić na print, który dziecko szczególnie sobie upodoba – wszak to ono będzie się na owej przestrzeni bawić, wypoczywać, spędzać tam czas. Zapewniamy, że tego typu naścienna dekoracja przyniesie małemu mieszkańcowi całe mnóstwo radości!

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ