Jak dobrać maseczki do typu cery?

0
1931
Jak dobrać maseczki do typu cery?

W naszym zabieganym i pełnym przeróżnych zajęć życiu codziennym dość często zdarza się, że nie mamy czasu na zabiegi pielęgnacyjne. Niektóre z nas przyznają nawet ze skruchą, że czasami nie zmywają nawet makijażu, bo – zmęczone po całym dniu – nie mają na to sił ani ochoty. Warto jednak wygospodarować trochę czasu na podstawową pielęgnację cery, bo skóra szybko upomni się o twoją uwagę – poprzez mało estetyczne i często bolesne zmiany skórne. Rozwiązaniem, które może ci pomóc, są różne popularne maseczki do twarzy o szybkiej i prostej aplikacji. Jak dobrać odpowiednie maseczki do swojego typu cery?

Maseczki na tkaninie – tissue masks

Wywodzące się z Korei maseczki na tkaninie – nazywane też tissue masks – ciągle zyskują na popularności. Nic dziwnego: są nie tylko urocze (często zdobi je np. rysunek mordki jakiegoś zwierzątka), ale też niezwykle praktyczne i łatwe w użyciu. Wystarczy wyjąć ją z opakowania, odpowiednio ułożyć na twarzy i odczekać kilkanaście minut, by składniki aktywne maseczki zaczęły działać. Kluczowy jest oczywiście dobór odpowiedniej maseczki do swojego typu cery.

Prostą i czytelną gamę maseczek na tkaninie wypuścił niedawno Garnier. Każdy z czterech dostępnych na rynku kosmetyków został dopasowany do innego typu cery:

– Moisture+ Freshness z ekstraktem z zielonej herbaty – dla skóry normalnej i mieszanej,

– Moisture+ Relaxing z ekstraktem z lawendy – dla skóry zmęczonej,

– Moisture+ Comfort z ekstraktem z rumianku – dla skóry suchej i wrażliwej,

– Moisture+ AquaBomb z ekstraktem z granatu – dla skóry odwodnionej.

Inne marki kosmetyczne oznaczają swoje produkty zwykle według bardzo podobnego klucza. Wybór odpowiedniej maseczki nie jest więc trudny – wystarczy odpowiednio zdiagnozować swoje potrzeby i sięgnąć po specyfik, który im odpowiada. Warto przy tym zwrócić uwagę, by maseczki skomponowane były na bazie naturalnych składników i ekstraktów, które nie będą podrażniały skóry.

Maseczki z aktywnym węglem – dla kogo?

Innym pielęgnacyjnym hitem, obecnym na rynku od stosunkowo niedługiego czasu, są maseczki do twarzy z aktywnym węglem (z angielskiego: charcoal mask). Posiada je w swojej ofercie większość wiodących marek urodowych, jak Sephora, SIO Beauty czy Garnier (przy czym ten ostatni proponuje swoim klientom produkt 3w1: połączenie peelingu, żelu myjącego i maseczki na bazie aktywnego węgla). Kto powinien sięgnąć po takie maseczki? Przede wszystkim osoby, które zmagają się z problemami właściwymi skórze normalnej, mieszanej i tłustej. Aktywny węgiel, jak żaden inny składnik, jest w stanie skutecznie zwężać pory i pozbywać się mało estetycznych zaskórników. Ogranicza też produkcję sebum i zapobiega błyszczeniu się twarzy.

Jakie inne maseczki do twarzy Twoim zdaniem zasługują na polecenie?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ