Jak dbać o skórzany portfel?

0
2040

Portfel, tak jak telefon, jest naszym nieodłącznym kompanem towarzyszącym nam każdego dnia, niezależnie od tego gdzie jesteśmy. Nie wyobrażamy sobie bez niego życia, bowiem to właśnie w nim trzymamy pieniądze, karty kredytowe, wizytówki, zdjęcia najbliższych, czy też inne, tylko nam znane przedmioty.

Aby produkt ten służył nam jak najdłużej, zwykle decydujemy się na portfel wykonany w całości ze skóry. Nie tylko prezentuje się on bowiem wtedy nad wyraz okazale, ale i jego żywotność jest o wiele dłuższa niż miałoby to miejsce w przypadku portmonetek plastikowych lub materiałowych. Niewielu z nas zdaje sobie jednak sprawę, że mimo swojej ponadprzeciętnej wytrzymałości, o tego typu przedmiot należy odpowiednio dbać, zwłaszcza jeżeli chcemy cieszyć się nim przez długie lata.

W ramach niniejszego artykułu przybliżymy naszym czytelnikom zasady konserwacji oraz pielęgnacji portfeli skórzanych.

Bierz pod uwagę małe rzeczy!

Pierwszą zasadą jest odpowiednia zapobiegawczość. Należy bowiem pamiętać, aby portfela wykonanego ze skóry nie nosić w jednej kieszeni z kluczami, brelokami, czy też innymi ostrymi przedmiotami, które to mogą trwale uszkodzić zewnętrzną warstwę skóry. Portfel należy także wyjmować dosyć ostrożnie, gdyż w przeciwnym wypadku dojść może do przetarć i przebarwień, znacznie obniżających walory estetyczne naszej własności. W sytuacji, gdy portfel wypadnie nam z ręki i spadnie na ziemię lub w kałużę, nie musimy go od razu wyrzucać – wystarczy oczyścić go przy pomocy mieszanki letniej wody z dodatkiem octu. Powierzchnię przecierać należy delikatnie miękką szmatką, gdyż użycie innego materiału, szczególnie bardziej szorstkiego sprawić może, że bliski naszemu sercu portfel ulegnie poważnemu zarysowaniu, przez co nadawać się on będzie do wyrzucenia.

torebki-01

Postaw na pielęgnacje!

Co ciekawe, z naszym portfelem możemy w kwestii konserwacji postępować podobnie jak z obuwiem wykonanym z tego samego materiału, co oznacza, że możliwe jest nadanie mu świeżego, naturalnego wyglądu przy użyciu dobrej jakości pasty do butów. Jeżeli portmonetka jest barwiona, a więc jej kolor odbiega od standardowych odcieni czerni lub brązu, konieczne może być zastosowanie innych substancji, w tym terpentyny i rozgrzanego wosku. Nie tylko odpowiednio nabłyszczą one warstwę zewnętrzną produktu, ale także w nieinwazyjny sposób usuną z niej wszystkie plamy oraz zamaskują przebarwienia. Dla wielu osób najistotniejszy będzie z całą pewnością fakt, że wszystkie te czynności wykonać można samodzielnie, bez pomocy specjalisty. Oznacza to, że nie będziemy zmuszeni wydawać dodatkowych pieniędzy na konserwację portfela. Warto od czasu do czasu wyjąć z niego wszelkie pieniądze i dokumenty, a następnie przy pomocy wilgotnej szmatki wyczyścić poszczególne kieszenie, przekładki oraz elementy wykonane z przezroczystego plastiku. Zajmie nam to wyłącznie kilka minut, a będziemy mieli pewność, że posiadana przez nas portmonetka momentalnie nabierze blasku, natomiast jej odświeżony wygląd sprawi, że wyglądać będzie jakby dopiero zdjęta została z półki sklepowej.

torebki03

Wyjątkową troską darzymy posiadane buty oraz elementy ubioru wykonane z naturalnej skóry. Dlaczegóżby więc odrobiny uwagi nie przywiązać także do portfela, który to towarzyszy nam niemalże codziennie i stanowi miejsce, w którym znajdują się niejednokrotnie wszystkie nasze oszczędności? Jeżeli przez długi czas zaniedbywać będziemy odpowiednią konserwację, może się okazać że jedynym rozwiązaniem będzie nabycie nowego produktu. Mimo, iż od czasu do czasu odświeżenie stylu jest jak najbardziej wskazane, to możemy je przeciągnąć w czasie jeżeli tylko regularnie poświęcimy kilka minut na przeprowadzenie podstawowych zabiegów konserwacyjnych. Ze swojej strony pragniemy przekonać wszystkich czytelników, że jak najbardziej warto to zrobić!

Jeśli szukasz idealnego portfela skórzanego, który będzie służył Ci przez lata, postaw na jakość sklepu-torebki. Od lat dostarczamy najwyższej jakości galanterie skórzaną. Wejdź już teraz i przekonaj się! Codziennie nowe promocje!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ