Przechylane łóżko rehabilitacyjne SWING – czym się charakteryzuje?

0
2179

Osoby, które zostały dotknięte poważną chorobą lub brały udział w wypadku nierzadko zmuszone są do spędzania wielu godzin w łóżku przez wiele dni. Z tego względu warto zadbać o to, by takie osoby czuły się komfortowo i bezpiecznie, a rehabilitacja mogła przynosić oczekiwane efekty. W dzisiejszym artykule przedstawiamy najlepsze łóżko rehabilitacyjne SWING.

Łóżko rehabilitacyjne – do czego służy i dla kogo jest?

Łóżka rehabilitacyjne zostały specjalnie zaprojektowane do tego, by wspomóc funkcjonowanie oraz rehabilitację chorej osoby, a także wspomóc pracę opiekuna. Opieka nad kimś unieruchomionym w dowolnym stopniu wymaga cierpliwości oraz odpowiednich umiejętności. O wiele łatwiej jest zajmować się chorą osobą, która leży na specjalistycznym łóżku.

Łóżka rehabilitacyjne mają pomoc opiekunowi w doglądaniu podopiecznego oraz usprawnić jego ewentualne przemieszczanie. Materace, które zalecane są do takich łóżek zostały również specjalnie zaprojektowane. Ich struktura ma za zadanie zapobiegać powstawaniu odleżyn, które potrafią być tragiczne w swoich skutkach.

Łóżko rehabilitacyjne podzielone jest na sekcje, które można oddzielnie ustawiać. W nowoczesnych modelach dokonuje się tego za pomocą specjalnego pilota, dzięki czemu schorowana osoba nie musi za każdym razem gdy chce zmienić pozycję wołać opiekuna. Wystarczy, że na pilocie naciśnie odpowiedni przycisk. Za pomocą zdalnego sterowania może dowolnie ustawić nachylenie łóżka, np. w celu spożycia posiłku lub przeczytania ulubionej lektury.

Profesjonalne łóżka wyposażone są w uchwyty, barierki oraz wysięgniki, dzięki którym chory może w łatwy sposób zmienić swoją pozycję. W późniejszych etapach rehabilitacji, kiedy to chora osoba będzie mogła wstawać samodzielnie z łóżka, takie uchwyty pomogą jej w podniesieniu się o własnych siłach.

Łóżko rehabilitacyjne SWING – charakterystyka

SWING to najnowocześniejsze i najbardziej zaawansowane technologiczne łóżko rehabilitacyjne z przechyłami bocznymi. Przeznaczone jest do pielęgnacji oraz rehabilitacji pacjentów w domach, klinikach oraz szpitalach.

Zalety łóżka SWING

 • Łóżko zostało wyposażone w przechyły boczne, które ułatwiają pielęgnacje chorego przez opiekuna;
 • Dzięki zastosowanym funkcjom łóżko pozwala na częstą zmianę pozycji przez chorego, co znacznie wspomaga odbywaną rehabilitację;
 • Łóżko SWING posiada bardzo dużą ilość funkcji, które ułatwiają codziennie funkcjonowanie niepełnosprawnej osoby;
 • SWING charakteryzuje się bardzo dobrą jakością wykonania oraz dużą stabilnością.

Funkcje łóżka SWING

 • Elektryczna regulacja łóżka w wielu płaszczyznach pozwala na bardzo łatwą zmianę pozycji leżącego;
 • Zamontowane elektryczne przechyły boczne ułatwiają pielęgnację chorego oraz zapobiegają powstawaniu odleżyn;
 • Łóżko może być w pełni regulowane za pomocą dołączonego pilota.

Funkcje pilota

Pilot umożliwia zdalną regulację następujących sekcji łóżka:

 • Nóg,
 • Pleców,
 • Wysokości łóżka,
 • Przechyłów bocznych,
 • Funkcji skosów.

Dodatkowe parametry:

 • Maksymalna waga pacjenta: 135 kg;
 • Zamontowane kółka jezdne z hamulcem.

Podsumowanie – łóżko rehabilitacyjne SWING

Model SWING jest nowoczesnym oraz zaawansowanym technologicznie łóżkiem rehabilitacyjnym. Kluczowe są tutaj przechyły boczne, które ułatwiają pracę opiekuna oraz pomagają w zapobieganiu powstawania odleżyn.

Sprawdź ofertę łóżek rehabilitacyjnych na stronie: https://gamareha.pl/60-lozka-rehabilitacyjne.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ