Jak chronić włosy przed chlorem?

0
1214
włosy
fot.: pexels.com

Pływanie ma zbawienny wpływ na sylwetkę oraz kondycję. Nic więc dziwnego, że jest to jedna z najczęściej polecanych przez fizjoterapeutów aktywność fizyczna. Korzystają z niej osoby w różnym wieku: dzieci, dorośli oraz seniorzy. W przypadku kobiet, basen oznacza styczność z substancjami chemicznymi takimi jak chlor. Niestety, regularne pływanie, może niekorzystnie wpływać na kondycję i stan włosów. Jak więc skutecznie ochronić włosy przed chlorem?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/dbanie-o-wlosy-na-basenie/

Wpływ chloru na włosy

Chlorowana woda niekorzystanie wpływa na włosy, gdyż podrażnia i wysusza. Aby jednak pływanie odbywało się bez szkodliwych dla zdrowia bakterii, chlor jest kluczowy dla utrzymania wody w czystości.

Chlor sprawia, że włosy tracą naturalne olejki, a łuski włosowe stają się nieszczelne. Prowadzi to do osłabienia włosów, które stają się wysuszone i szorstkie. Regularna styczność z chlorem może prowadzić do wysuszenia skóry głowy, a nawet łuszczenia się.

Ponadto osoby, które farbują włosy, mogą być narażone na przebarwienia występujące na pasemkach. W szczególności są na to narażone kobiety, które regularnie rozjaśniają włosy. Połączenie koloryzacji włosów z chlorowaną wodą, mogą znacznie zaostrzyć proces występowania przebarwień.

Jak chronić włosy na basenie?

Jak się jednak okazuje, nie trzeba całkowicie rezygnować z tego rodzaju aktywności, aby uchronić włosy przed niepożądanym działaniem substancji chemicznych. Istnieje bowiem wiele sposobów na prostą i skuteczną ochronę włosów.

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniego czepka pływackiego. Powinien być on dobrze dopasowany oraz wykonany z takiego materiału, który przy ściąganiu nie będzie wyrywał włosów.

Aby nawilżyć włosy i uchronić je przed wchłanianiem chloru, warto przed pływaniem spłukać włosy wodą i nałożyć na nie odżywkę. Podobnie należy postąpić po wyjściu z basenu. Również powinno się jak najszybciej spłukać i umyć włosy, a następnie nałożyć odżywkę. Pozwoli to na pozbycie się szkodliwych substancji oraz przywrócenie wypłukanych olejków naturalnych.

Przeczytaj też: http://www.modny-styl.pl/jak-dbac-o-rozjasniane-wlosy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ