Gry planszowe dla dzieci i dorosłych – w co warto grać?

0
1425
Gry planszowe dla dzieci i dorosłych – w co warto grać?

Mimo że rozwój technologii dostarcza nam nowych form rozrywki, wróciła moda na gry planszowe. Wybór jest ogromny – to m.in. gry edukacyjne, kooperacyjne, logiczne, ekonomiczne, strategiczne, towarzyskie, dla dzieci itd. Podpowiadamy, w które warto grać.

Smartfon, tablet czy laptop z dostępem do Internetu oraz telewizor to najpopularniejsze źródła rozrywki dla najmłodszych, ale i szerokiego grona dorosłych. Mimo to nie brakuje też miłośników tradycyjnych planszówek – zainteresowanie nimi wciąż rośnie. Korzyści z grania jest wiele, dlatego warto spróbować. Poniżej kilka naszych propozycji.

Korzyści z grania w planszówki

Dla dzieci granie w planszówki może wiązać się z odkryciem nowej pasji, a nawet nauki poprzez zabawę. W ten sposób można pobudzić jego rozwój na wielu płaszczyznach, m.in. nauczy się ono logicznego myślenia, rozwinie kreatywność i ducha walki, poprawi koncentrację.

Zależnie od konkretnej gry może też podszkolić się z matematyki, podszlifować wybrany język obcy itd. Wartości edukacyjne, rozwojowe, społeczne i rozrywkowe gier planszowych są nieocenione. Zobacz polecane przez nas tytuły.

TOP 3 gier planszowych – sprawdź, w co warto grać

 „Wikingowie. Na pokład!”

„Wikingowie” to pobudzająca kreatywność i logiczne myślenie planszówka od FoxGames, popularnego wydawcy gier. Wikingowie wiosną przygotowują się do kupieckiej wyprawy. Zadaniem gracza jest umiejętne rozmieszczenie załogi, aby udało się przejąć kontrolę nad okrętami zaopatrzonymi najlepiej. Odpowiednia strategia działania i spryt jest tu kluczem do sukcesu.

„Dziennik 29”

„Dziennik 29” to nie jest zwykła gra planszowa, lecz interaktywna gra książkowa wydana przez FoxGames. Fabuła jest niezwykle ciekawa. Gdy mija 28 tydzień tajnych wykopalisk, które miały przynieść informacje na temat obcej cywilizacji, nagle – w 29. tygodniu – cały zespół badawczy zniknął! Pozostał jedynie dziennik – podstawa do odkrycia niezwykłej tajemnicy. Czekają łamigłówki, zagadki i niespodzianki!

„Escape Room. Podróż w czasie”

Tym razem propozycja karciana, idealna do gry w grupie, ale i do samotnych rozgrywek. Jest wersją kieszonkową rozrywki typu escape room, w której gracze muszą wydostać się z danego pomieszczenia, wykorzystując różne swoje zdolności, m.in. umiejętność logicznego myślenia, współpracy, sprawnego liczenia itd. Naukowiec, doktor Thyme, prowadzi badania nad czasem, lecz wiąże się z nimi wielka tajemnica. Ta przygoda przerośnie oczekiwania nawet wytrawnych graczy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ