Gładkie nogi szybko i skutecznie dzięki depilacji laserowej

0
979
depilacja nóg

Depilacja laserowa nóg to sposób na skuteczne pozbycie się owłosienia oraz uniknięcie efektów ubocznych typowych dla golenia czy plastrów. Co warto o niej wiedzieć?

Depilacja nóg za pomocą maszynek, plastrów, wosków czy pianek to najpopularniejszy sposób na pozbycie się owłosienia z tych części ciała. Niestety, wiąże się również z wieloma problemami. Wymaga regularności i jest czasochłonna, przez co może stanowić sporą trudność dla pań niedysponujących dużą ilością wolnego czasu. Bardziej dokuczliwe są jednak podrażnienia, które nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale też mogą przerodzić się w stany zapalne.

Na szczęście istnieją skuteczne sposoby ku temu, by podobnych problemów uniknąć. Najskuteczniejszym jest oczywiście depilacja laserowa, dzięki której częstotliwość zabiegów można zniwelować nawet do 12-miesięcznych odstępów. Co jednak warto wiedzieć o tym typie depilacji? Na czym on polega? Jakiej pielęgnacji wymaga skóra poddana depilacji laserem? Na te pytania odpowiadamy w nowym artykule.

Depilacja laserowa nóg. Na czym polega zabieg?

Depilacja laserowa nóg opiera się na destrukcyjnym wpływie, jaki ten rodzaj światła ma na strukturę włosa. Każdy ludzki włos zawiera melaninę – barwnik nadający mu (mniej lub bardziej) ciemny kolor. Chłonie on każde promieniowanie, które w odpowiedniej dawce jest w stanie uszkodzić cały włos. Dlatego na depilację tego typu najbardziej podatne są osoby z ciemnym owłosieniem – brunetki i szatynki. Blondynki czy panie z rudymi włosami muszą przygotować się na to, że zabieg nie będzie w ich przypadku równie skuteczny.

Depilacja laserowa nie jest jednorazowym zabiegiem. By przyniósł on oczekiwane skutki, konieczne jest kilkakrotne powtórzenie całej procedury – najlepiej w kilkumiesięcznych odstępach. Kiedy osiągniemy efekt idealnie gładkiej skóry, zabieg będzie trzeba powtarzać znacznie rzadziej – nawet co rok. Na depilację możemy umówić się na stronie https://epilira.com/.

Depilacja laserowa nóg. Co zrobić po zabiegu?

By depilacja laserowa nóg nie wiązała się ze skutkami ubocznymi, bo przeprowadzeniu zabiegu należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń. Obejmują one przede wszystkim unikanie:

  • gorących kąpieli, kontaktu z chlorowaną wodą na basenie oraz sauny;

  • opalania oraz wizyt na solarium, a także stosowania samoopalaczy;

  • peelingów i innych zabiegów, których skutkiem jest złuszczenie naskórka;

  • przegrzewania nóg;

  • forsownego wysiłku fizycznego, w wyniku którego możemy się spocić.

Zakaz peelingów dotyczy jednak tylko pierwszych siedmiu dni po zabiegu. Po tym czasie są one wręcz wskazane, a regularne usuwanie martwego naskórka pozwoli przyspieszyć regenerację tkanki podrażnionej działaniem lasera. Skóra po depilacji wymaga też intensywnego nawilżenia z wykorzystaniem tłustych balsamów lub emulsji.

Depilacja laserowa nóg. Jedzenie i picie po zabiegu

Na szybkość i skuteczność regeneracji skóry spory wpływ ma też dieta. Tu absolutnie najważniejsze okazuje się odpowiednie nawodnienie całego organizmu. Do codziennego jadłospisu warto też włączyć sporą ilość marchewek, które dostarczą karotenu. Pomocny okaże się też sok z cytryny oraz kasze, płatki zbożowe i inne produkty pełnoziarniste – pieczywo i makarony.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ