Forma- jedzenie- zdrowie

0
1315

Każdy z nas chce być zdrowym, chce dobrze wyglądać i mieć dobrą formę. Rozglądając się wokół siebie, często widzimy ludzi uprawiających jakiś sport. Jazda na rowerze, rolkach, bieganie lub nordic walking to chyba dziś najpopularniejsze formy aktywności.
Są jednak jeszcze inne sposoby na utrzymanie dobrej kondycji- aerobik, pływanie, siłownia, pilates i wiele innych. Każdy, kto uprawia sport musi wykonać szereg pewnych ćwiczeń. Może być to np. przysiad, podnoszenie ciężarów lub zwykły wdech i wydech. Istnieje też ćwiczenie nazywane PLANK. Innymi słowy to po prostu deska…deska – wyzwanie. A wyzwanie dlatego, iż jest to ćwiczenie na pozór łatwe ale do takich niestety nie należy. Wykonując to ćwiczenie trzeba panować nad równowagą, wytrzymywać określony czas i mieć kontrolę nad swoim ciałem. A więc nie lada wyzwanie.
Kolejną bardzo istotną sprawą jest żywienie. Stosujemy różnego rodzaju diety, ograniczamy się w jedzeniu itd., a wszystko po to by zachować zdrowie. To co powinno nas najbardziej interesować to piramida żywieniowa – czyli co jeść aby być zdrowym. Rysunek i opis można znaleźć w internecie lub w poradnikach żywieniowych.
Popularne stały się także wizyty u specjalistów. Często zastanawiamy się czy warto iść do dietetyka, czy to ma sens i czy on nam rzeczywiście pomoże. Z pewnością uświadomi nas o naszych błędach żywieniowych, opierając się właśnie na ww piramidzie i dostosuje nam odpowiednią dietę. Niestety wizyty w centrach zdrowia są zazwyczaj kosztowne i nie każdego stać na tego typu pomoc.
Zasada jest jedna- ruch i świadome odżywianie, i zdrowie pozostanie.

http://www.portucale.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ