Dlaczego warto zmienić program do rozliczania PIT w 2020 roku?

0
1131
Dlaczego warto zmienić program do rozliczania PIT w 2020 roku?

Już ponad 16 milionów polaków korzysta z elektronicznej formy rozliczenia deklaracji podatkowej PIT. Cześć z nich robi to dzięki specjalnym aplikacjom, takim jak Program PIT. Niejednokrotnie aplikacja wybrana kilka lat temu służy podatnikom przez lata, a oni sami przywiązani do znanych rozwiązań nie szukają nowych, alternatywnych aplikacji. Może jednak okazać się, że przez to tracą. Dlatego, jeżeli jesteś podatnikiem rozliczającym PIT online od lat w ten sam sposób – sprawdź czy dla PIT 2020 nie warto zainwestować w opłacalną zmianę programu PIT.

Sprawdź aktualność swojej aplikacji

Po pierwsze warto pamiętać, że prawo podatkowe jest jednym z najczęściej i najszybciej zmienianych gałęzi przepisów. Ma to bezpośredni skutek w treści formularzy podatkowych, które muszą odejmować wszystkie zamiany oraz opierać się na bieżących regulacjach. Korzystanie ze starego PIT online, może powodować po pierwsze: brak możliwości korzystania z niektórych nowych ulg i zwolnień, a po drugie zaś powodować błędy w samej przygotowywanej deklaracji. To znów prowadzić może nie tylko do strat po stronie podatnika, ale również do potencjalnego zagrożenia negatywnymi konsekwencjami skarbowymi. Nie wszystkie kiedyś produkowane aplikacje do PIT cały czas są rozwijane i wspierane przez ich producentów – dlatego warto sprawdzić czy program PIT, z którego korzystamy jest nowy lub ma odpowiednie (aktualne) dane (szczególnie teraz gdy ustawodawca wprowadza szereg nowych reform i ulg).

Nowoczesne rozwiązania wsparcia

Jednym z bardzo ważnych elementów, szczególnie dla osób nie zajmujących się zawodowo formularzami podatkowymi, jest możliwość skorzystania z pomocy, czy wsparcia aplikacji oraz pracujących dla jej producenta działów pomocy. Przy korzystaniu z jakiejkolwiej aplikacji PIT online 2020 warto sprawdzić, w jaki sposób różni producenci umożliwiają kontakt ze swoimi specjalistami. Najlepsze aplikacje do PIT 2020 będą wspierać swoich użytkowników, nie tylko online (przez poradniki oraz możliwość kontaktu elektronicznego), ale również za pomocą komunikacji z człowiekiem – to znaczy uruchamiając odpowiednie infolinie telefoniczne wsparcia technicznego i pomocy.

rozliczanie PIT

XXI wiek nowoczesność i technologie

Dla niektórych użytkowników rozliczenie PIT online jest już zupełnie naturalną formą pracy i nie wyobrażają sobie pracy nad tradycyjnym (papierowym PIT). Dla takich osób, lubiących technologiczne nowości, ciekawym pomysłem w zakresie PIT 2020 jest propozycja niektórych usługodawców do rozliczenia PIT za pomocą tabletu, czy nawet smartphona. Wystarczy poruszać się w środowisku najpopularniejszych platform na tablety i smartphony – Android lub iOS. To rozwiązanie zostało nazwane e-PIT mobile. Specjalne kreatory, oparte na wcześniej znanych systemach obliczeń, umożliwiają możliwość wypróbowania rozliczenia PIT na komórce lub tablecie.

Podsumowanie

Programy PIT online stają się coraz popularniejszym narzędziem pracy wielu podatników i weszły raczej na dobre do świata pracy i rozliczeń większości z nas. Znajome rozwiązania i programy do PIT, z których podatnik korzysta od lat, wydają się wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem – jednak co roku należy składać nową deklarację i warto poświęcić chociaż chwilę nad sprawdzeniem czy program PIT, z którego korzystamy jest tym najlepszym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ