Karabiny ASG – Czym się charakteryzują?

0
1411

ASG to skrót od angielskiego zwrotu „Air Soft Gun„. Skrót ten oznacza replikę broni palnej. Broń oznacza tym skrótem to niemal identyczna pod kątem wizualnym replika prawdziwej broni. Co ważne broń ta dzieli się na wiele rodzajów. Jeśli ktoś zatem jest zainteresowany zakupem tego rodzaju broni powinien zapoznać się z jej charakterystyką.

Broń ASG – czym jest?

Jak wspomniano, broń ASG to identyczne pod kątem wizualnym repliki prawdziwej broni. Produkowane są one w skali 1:1. Z robi ASG strzela się plastikowymi kulami, które mogą mieć różną średnicę. Najczęściej są to kule o średnicy 6 lub 8 mm. Broń ta najczęściej kupowana jest przez pasjonatów, którzy wykorzystują ją do znanej wszystkim zabawy jaką jest paintball.

Rodzaje broni ASG

Broń ASG może być zarówno długa, jak i krótka. Poza tym podzielić można ją na trzy rodzaje. Pierwszy z nich to broń sprężynowa. W tego typu broni kula wystrzeliwana jest za pomocą sprężonego powietrza. Powietrze ściskane jest w cylindrze, za pomocą ruchu tłoka, który naciągany jest przez sprężynę. Wadą broni sprężynowej jest to, iż za każdym razem, po każdym wystrzale, wymaga ona ręcznego naciągnięcia sprężyny.

Drugi typ broni ASG to broń gazowa. W tym przypadku kula wystrzeliwana jest za pomocą gazu. Ten znajduje się w specjalnym zbiorniku usytuowanym w kolbie. W przeciwieństwie do broni sprężynowej, broń gazowa nie wymaga przeładowania po każdym wystrzale. Co ważne, broń ta jest bardzo realistyczna. Przy wystrzale odczuwalny jest nawet odrzut. Istotne jest także to, że samo ładowanie gazu jest niezwykle proste.

Przypomina ładowanie zapalniczki. I trzeci typ broni ASG to broń elektryczna. W tym modelu broni kula wystrzeliwana jest dzięki silnikowi elektrycznemu. Ten naciąga sprężynę i tłok, który po zwolnieniu spręża powietrze w cylindrze, a to powoduje wystrzał. Do elektrycznej broni ASG zawsze dołączana jest ładowarka.

Na co zwrócić uwagę kupując broń ASG?

Przede wszystkim należy kupować broń bezpieczną. Dlatego przed zakupem zwrócić należy uwagę na to, czy broń posiada odpowiednie atesty oraz czy jest zgodna z normami bezpieczeństwa. Oprócz samej broni nie można także zapomnieć o innych elementów, które mają wpływ na bezpieczeństwo. Mowa tu choćby o goglach ochronnych. Jest to bardzo ważne, przede wszystkim jest broń ma być używana to zabawy Airsoft.

Zabawa ta cieszy się coraz większą popularnością, ale pamiętać należy przede wszystkim o bezpieczeństwie. Dlatego tak ważne jest także to, aby broń ASG kupowana zawsze była w renomowanych i sprawdzonych sklepach. Dzięki temu można mieć pewność, że zakupiona broń spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa.

Modyfikacja broni ASG

Wiedzieć trzeba, że broń ASG można w dużym stopniu modyfikować. Dzięki możliwości wymiany różnego rodzaju podzespołów poprawić można zasięg bądź celność. Dzięki temu wydłużyć można także żywotność zakupionego modelu broni. Pamiętać jednak należy, aby wszelkie modyfikacje wykonywane były bardzo ostrożnie. Choćby jeden minimalny błąd może doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji.

Jeśli ktoś zatem nie jest ekspertem w tej dziecinie, lepiej aby takie prace zlecił specjalistom. Jednak możliwość modyfikacji sprawia, że broń ASG można niemal idealnie dopasować do swoich własnych, indywidualnych potrzeb. To oczywiście przekłada się na jeszcze większą przyjemność podczas jej użytkowania.

Źródło: http://out-med.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ