Dlaczego warto kupować książki online?

0
1264
Dlaczego warto kupować książki online?

Mimo tego, że statystycznie coraz mniej osób czyta książki, czytelnictwo wciąż wydaje się być na dość dobrym poziomie. W dodatku jeśli chodzi o statystyki odnośnie tego, co najlepiej się sprzedaje w branży ecommerce to książki znajdują się od wielu lat w czołówce rankingu. Oczywiście można korzystać z biblioteki, ale wciąż jest spora grupa osób, które lubią kolekcjonować książki i chętnie kupują nowe. Dla nich najlepszym wyborem jest właśnie księgarnia internetowa. Dlaczego?

Przede wszystkim jest to najlepszy sposób na to, by kupić większą ilość książek za mniejsze pieniądze. Księgarnie stacjonarne zazwyczaj sprzedają książki drożej, po cenie okładkowej. Bierze się to stąd, że ich działalność pochłania bardzo duże koszty. Muszą opłacić lokal w atrakcyjnym, często odwiedzanym przez klientów miejscu. Poza tym konieczne jest zatrudnienie co najmniej kilku pracowników, którzy będą pomagać klientom w wyborze książek oraz ich obsługiwać. Stąd, trudno im zejść z ceny.

Księgarnia online ma zdecydowanie mniejsze koszty, dlatego może nieco zejść z ceny. Bardzo często można spotkać się z ofertami niższymi nawet o 30%. Przy okazji jakichś świąt lub innego okresu wyprzedażowego te ceny potrafią dodatkowo zmaleć. Nierzadkie są także okazje polegające na wyprzedażach książek z ekspozycji albo ze zwrotów. Mogą one mieć delikatne zabrudzenia lub zagięcia na rogach. Nie jest to jednak coś co negatywnie wpływa na stan ogólny książki. A jednak można ją wtedy kupić z bardzo dużą obniżką.

Zakup książek przez internet to także możliwość łatwiejszego porównywania cen interesujących nas pozycji u różnych sprzedawców. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić dodatkowe kilka do kilkunastu złotych. Poza tym mamy zdecydowanie większy wybór dostępnych pozycji. W księgarni internetowej zdecydowanie łatwiej będzie znaleźć książki, które swoją premierę miały już kilka lat temu. W stacjonarnych lokalach takie pozycje są chowane do magazynów, by wyeksponować na półkach w księgarni nowości i bestsellery.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ