Dlaczego warto korzystać z oświetlenia LED?

0
559
oświetlenie LED

Oświetlenie LED jest bardzo przyjazne dla oka, ale jednocześnie dla środowiska. To dlatego, że jest po prostu nowoczesne. Poza tym typem oświetlenia znajdziemy też żarówki żarowe oraz halogenowe. Te pierwsze wykorzystują żarzące się włókno zamknięte w kloszu wraz z mieszanką gazów, które zwiększają ilość wydobywającego się światła. Ich ogromnym minusem jest krótki czas działania i duży pobór energii, zaś zaletą jest fakt, że bardzo dobrze oddają kolory. Z kolei te halogenowe, to takie w których wykorzystuje się jod do zwiększenia temperatury żarnika. Oddają one kolory w dobrym stopniu i cechują się żywotnością nawet do dwóch lat.

Natomiast w przypadku żarówek LED mamy do czynienia nie z żarnikiem, a diodą elektroluminescencyjną. Ten typ oświetlenia cechuje bardzo długa żywotność, niskie zużycie energii w porównaniu do dwóch poprzednich typów, oraz niska temperatura nagrzewania się żarówki z zewnątrz.

Dzięki tym zaletom żarówka LED ma wiele zastosowań i jest to tak naprawdę najpopularniejszy rodzaj w przypadku żarówek jaki spotykamy w sklepach.

Wykorzystanie LEDowego oświetlenia

Oświetlenie LED jest przede wszystkim używane w naszych domach czy biurach. Żarówek LED używa się w końcu do zasilania wszelakich lamp. Od tych małych przy łóżku, do wielkiego żyrandola w salonie. Pojawiają się również w łazienkach czy ogrodzie. Jest to więc produkt który wszyscy znamy i którego wszyscy, świadomie lub nie, używamy. Ma on jednak kilka innych ciekawszych zastosowań.

Lampy LED bardzo często pojawiają się w ogródkach tworząc przyjemne dla oka oświetlenie dla na przykład oczka wodnego nocą. Wiele osób ceni je za długie działanie i fakt, że faktycznie są przyjazne dla środowiska. Używanie tego rodzaju lamp w ogrodzie bardzo często jest sugerowane na chociażby forach ogrodniczych. Dlaczego? Dlatego że w środku nie znajdziemy realnego żarnika, który mógłby być zagrożeniem dla ogrodu, a diodę, która jest niegroźna. Na uwagę zasługuje również fakt, że żarówki LED nie nagrzewają się do tak wysokich temperatur jak żarowe czy halogenowe, oraz to, że działają po prostu dłużej.

W wachlarzu znajdziemy również bardzo modne w ostatnim czasie profile LED, które stały się wyjątkowo popularne wśród osób pracujących w domu czy graczy. Używają ich oni głównie do stworzenia miłej atmosfery podczas pracy, czy rozgrywek. Są one używane również w nowoczesnych obudowach do komputera, czy pokrewnego sprzętu. Do kontroli oświetlenia mamy zwykle fizyczny pilot oraz swoisty sterownik LED na naszym komputerze, czy nawet, coraz częściej, dedykowaną aplikacje na telefon.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ