Prześcieradła z gumką – 4 aspekty, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów

0
36
Prześcieradła z gumką

Wybór odpowiedniego prześcieradła z gumką może okazać się wyzwaniem, zważywszy na różnorodność dostępnych na rynku opcji. Zanim wybierzesz dla siebie idealny model, warto zwrócić uwagę na 4 kluczowe aspekty. To elementy, które będą wpływać bezpośrednio na Twój komfort, a także satysfakcję z zakupów. Sprawdź więc najważniejsze cechy prześcieradeł z gumką i miej pewność, że kupujesz dla siebie odpowiedni model!

Po pierwsze: rozmiar i wysokość zakładu

Aby zapewnić sobie maksimum komfortu podczas snu, trzeba przede wszystkim wybrać odpowiedni rozmiar prześcieradła z gumką. Za małe lub za duże tekstylia będą bowiem skutecznie utrudniać wypoczynek. Mogą spadać, zwijać się czy nieestetycznie układać na materacu. Przez to nie ma mowy o zdrowym śnie. 

W pierwszej kolejności zwróć więc uwagę na rozmiar. Zasada jest w tym przypadku dość łatwa. Wymiary tekstyliów powinny być po prostu takie same jak materaca. Tym samym, śpiąc na łóżku 160×200, szukaj prześcieradła z gumką 160×200. Musisz pamiętać jednak o zakładzie. Co to takiego?

Zakład to po prostu boki tekstyliów, które będą zakrywać boki łóżka. Standardowe modele prześcieradeł mają zakład do 20 cm, co oznacza, że są idealne na materace o wysokości max. 20 cm. Jeśli masz wyższe posłanie, szukaj prześcieradeł z odpowiednim zakładem, np. 30 cm, lub postaw na model standardowy, jednak wtedy o rozmiar większy – zamiast 160×200 dobrze sprawdzi się 180×200. I to tyle!

Po drugie: gumka i narożne zakłady

Przy prześcieradłach z gumką bardzo ważna jest również… gumka! Staraj się wybierać modele, w których element ten jest mocno elastyczny. Dzięki temu łatwiej będzie Ci założyć tekstylia na swój materac. 

Do tego dobrze sprawdzają się modele, w których gumka przeprowadzona jest w tunelu. Wtedy masz pewność, że prześcieradło idealnie dopasuje się do Twojego łóżka i będzie odpowiednie nawet na materac nieco niższy, niż wynosi wielkość zakładu tekstyliów.

Dużym atutem są również narożne zaszewki prześcieradła z gumką. Ich zadaniem jest dobrze wyprofilować materiał do kształtu posłania. Dzięki temu tkanina będzie świetnie przylegać – nie ma mowy o marszczeniu się czy rolowaniu. To dla Ciebie gwarancja samych komfortowych nocy!

prześcieradło z gumką

Gumka przeprowadzona w tunelu i narożne zaszewki to elementy, dzięki którym prześcieradło będzie idealnie przylegać do materaca, gwarantując komfortowy sen. Na zdjęciu prześcieradło z gumką marki Karo. Źródło: sklep internetowy Karo Warszawa.

Po trzecie: materiał i jego gramatura

Następnie pamiętaj o doborze odpowiedniego materiału i jego gramatury. Przy tekstyliach z gumką bardzo dobrze sprawdzają się elastyczne rozwiązania, takie jak jersey czy frotte. 

Stawiają na nie, masz pewność, że prześcieradło na długo zachowa swoją formę. Będzie się rozciągać, dopasowując do materaca, ale przy tym za każdym razem, po zdjęciu z posłania, będzie wracać do swojego kształtu. Nie ma wtedy mowy o zniszczeniach, przetarciach czy nieestetycznych rozciągnięciach i odkształceniach. Prześcieradło z gumką będzie Ci służyć latami! 

Te dwa materiały są więc w szczególności polecane. Jersey sprawdzi się wyśmienicie wiosną i latem, a frotte jesienią oraz zimą. Kluczowa jest jednak również ich gramatura. Dla pierwszego materiału zalecana grubość to ok. 150 g/m2, a dla drugiego – ok. 200 g/m2. Takie wartości gwarantują wysoką trwałość, ale też odpowiedni stopień przewiewności dopasowany do warunków atmosferycznych. 

Po czwarte: wygląd

Na koniec został jeszcze wygląd prześcieradła z gumką. To kwestia, której nie należy pomijać. W końcu otoczenie ma ogromny wpływ na Twój organizm, samopoczucie i ogólne zadowolenie. Staraj się więc dobierać tekstylia do wystroju, pościeli lub swoich własnych preferencji – decyzja należy do Ciebie.

W większości przypadków prześcieradła z gumką to klasyczne jednolite modele. Są jednak dostępne w dziesiątkach cudownych kolorów. W sklepie karo.waw.pl czeka na Ciebie ponad 40 różnych odcieni – od klasycznych stonowanych po odważne intensywne. Jest w czym przebierać. Tym samym z pewnością znajdziesz dla siebie model idealny.

Kupując prześcieradła z gumką, w pierwszej kolejności pamiętaj o odpowiednim rozmiarze i zwróceniu uwagi na wysokość zakładu. Następnie skontroluj gumkę i narożne zaszewki. Wybierz elastyczny materiał dopasowany do pory roku, znajdź najlepszy dla siebie odcień i gotowe! 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ