Zapewnij swojemu psu bezpieczeństwo i właściwą ochronę przeciw kleszczom i pchłom

0
608
kleszcz

Psy to zwierzęta w pełni uzależnione od człowieka. To właśnie my, ludzie, decydując się na czworonoga, powinniśmy mieć świadomość, że jego życie i zdrowie jest w naszych rękach. Naszym zadaniem jest zatem troska o jego bezpieczeństwo, zdrowie, pożywienie i możliwość zabawy. Właściciel psa powinien prowadzić go na smyczy i zaszczepić go przeciwko wściekliźnie. Bardzo ważną sprawą jest także ochrona zwierzęcia przed kleszczami i pchłami.

Obroże i smycze dla psów

Obroża i smycz dla psa to przedmioty, które gwarantują, że zwierzak będzie bezpieczny na spacerze. Brak takich akcesoriów może spowodować groźne sytuacje. Pies może wbiec pod koła samochodu lub po prostu pobiec w jakimś kierunku i potem nie móc wrócić. Należy przede wszystkim dobrać rodzaj obroży i smyczy do gabarytów psa. Psom ras niskich wystarczą nawet delikatne akcesoria, jednak gdy nasz psi przyjaciel jest stosunkowo duży i silny, to warto kupić mocniejszą obrożę i smycz.

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje obróżek i smyczy. Do wyboru są modele skórzane, wykonane z tworzywa sztucznego, odblaskowe. Gdy pies przejawia zachowania agresywne, należy wyposażyć go dodatkowo w kaganiec. Natomiast jeśli chodzi o smycze, to w opcji są modele taśmowe lub automatyczne o różnej długości i mocy trzymania. Szczeniakom i drobnym psom warto zakładać szelki.

Obroże dla psów przeciw pchłom i kleszczom

Oprócz klasycznych obroży dla psów, w sprzedaży dostępne są także obroże przeciw pchłom i kleszczom. Na spacerach, przechadzkach po lesie lub podczas przebywania w ogrodzie, nasz pies może bowiem zostać zaatakowany przez kleszcza. Ogólnie znanymi psimi intruzami są także pchły. Każdy pasożyt może spowodować nie tylko dyskomfort psa, ale również wywołać stan chorobowy. Dlatego, dbając o dobrostan zwierzęcia, należy zaopatrzyć go w dobraną do jego rozmiarów i wagi obrożę przeciw kleszczom i pchłom.

Przy czym warto wiedzieć, że tego typu ochronę należy rozpocząć nie wcześniej niż przed ukończeniem przez szczenię trzeciego miesiąca życia. Natomiast jeśli zwierzęciu dokuczają zmiany skórne lub dolegliwości pokarmowe, moczowe, sercowo-naczyniowe, warto przed zakupem takiej obroży skonsultować się z weterynarzem.

Gdzie kupić markowe obroże dla psów przeciw kleszczom i pchłom

Godnym polecenia sklepem z tego typu psimi akcesoriami jest Petcentrum.pl. W asortymencie sprzedawcy dostępne są tylko i wyłącznie sprawdzone produkty, które zapewniają psom skuteczną ochronę przez długi czas. Katalog produktów obejmuje obroże pochodzące od najlepszych producentów, takich jak: Kiltix, Foresto, Bio Protecto. Do wyboru są produkty dedykowane dla psów o różnej wielkości. Oferowane wyroby są wodoodporne i bezwonne. Działają nawet do 8 miesięcy.

Petcentrum.pl to także dobre miejsce do zakupu wysokiej jakości karmy dla psa, preparatów przeciwpasożytniczych, witamin i suplementów, szamponów dla psów, pasty do zębów dla psów oraz różnych psich akcesoriów (np. szczotki i zgrzebła dla psów, perfumy dla psów, urządzenia do usuwania kleszczy). Na stronie internetowej sprzedawcy znajduje się także blog z profesjonalnymi poradami weterynaryjnymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ