Dlaczego korzystanie z usług stomatologa w ciąży jest niezbędne?

0
1452
Dlaczego korzystanie z usług stomatologa w ciąży jest niezbędne?

Wiele osób boi się dentysty, również kobiet. Jednak dbanie o zęby jest niezwykle istotne dla wszystkich, a dla kobiet planujących ciążę i będących w ciąży w szczególności. Próchnica i choroby przyzębia rzutują również na zdrowie płodu, dlatego bardzo ważne jest zadbanie o zęby. Przeglądy raz na pół roku to niezbędne minimum. Wtedy można również poddawać się zabiegom skalingu czyli usuwania kamienia nazębnego. Taki zabieg może pomóc zapobiec nie tylko próchnicy, ale również chorobom dziąseł.

Dentysta Gdynia – refundowane zabiegi dla kobiet w ciąży

W ramach bezpłatnej opieki stomatologicznej możliwe jest bezpłatna pomoc w sytuacji bólu zęba. Dostępne jest to dla wszystkich pacjentów, a więc również kobiet w ciąży. Bezpłatne leczenie obejmuje białe plomby na zębach przednich górnych i dolnych, z kolei na pozostałych zębach plomby szare.Dentysta używa materiału kompozytowego chemoutwardzalnego lub światłoutwardzalnego. Bezpłatne leczenie kanałowe obejmuje wszystkie zęby do trzech kanałów. Tu kobiety w ciąży są uprzywilejowane, gdyż dla dorosłych dostępne jest bezpłatne leczenie kanałowe do kła. W ramach świadczeń gwarantowanych kobiety w ciąży mogą również poddać się bezpłatnemu zabiegowi usuwania kamienia nazębnego.

Gdynia dentysta, który tworzy przyjazną atmosferę

Gabinet dentysty w Gdyni jest doskonale wyposażony. Do dyspozycji pacjentów i pacjentek są dwa stanowiska. Kobieta w ciąży może wykonać bezpłatne RTG zewnątrzustne. Dentysta w Gdyni stara się tworzyć przyjazną i jak najbardziej rozluźnioną atmosferę.

O zęby w ciąży niewątpliwie trzeba dbać, aby ciąża przebiegała prawidłowo, a dziecko urodziło się zdrowe. Nie trzeba się również obawiać, że znieczulenie zaszkodzi dziecku, gdyż odpowiednio dobrane metody nie będą w ogóle szkodliwe dla płodu. Można tu choćby wymienić sedację czy lidokainę. Oczywiście jeżeli jest to sam początek ciąży warto skonsultować się z ginekologiem. Wizyty u dentysty należy odbyć przynajmniej w pierwszym i drugim trymestrze, aby wykluczyć próchnicę i inne choroby zębów, a w razie konieczności od razu zająć się leczeniem. Wizyta u stomatologa powinna być tak oczywista, jak kolejne wizyty kontrolne u ginekologa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ