Dlaczego catering dietetyczny to najbardziej ekologiczne rozwiązanie?

0
1243
Dlaczego catering dietetyczny to najbardziej ekologiczne rozwiązanie

Catering dietetyczny budzi wiele kontrowersji ze względu na wszechobecne reklamówki oraz opakowania. Na rynku można znaleźć jednak wiele firm, które dbają o stan środowiska i stawiają na możliwie jak najbardziej ekologiczne rozwiązania. Dieta pudełkowa wbrew pozorom świetnie wpisuje się w walkę o ochronę środowiska. Przekonaj się o tym sam!

Ekologiczne opakowania i sztućce

Coraz więcej firm stawia na ekologiczne opakowania, w których dostarczane są posiłki. Współczesny catering dietetyczny to w 100% biodegradowalne pudełka, które nie zawierają toksycznych substancji, są wykonane z odnawialnych surowców i mogą być w pełni poddane recyklingowi. Opakowania mogą być wykonane np. z trzciny cukrowej, a o ich ekologiczności często świadczą międzynarodowe certyfikaty.

Firmy świadczące usługi cateringu dietetycznego coraz częściej pytają klientów o to, czy chcą dołączyć do zestawu sztućce. Osoby niekorzystające z własnych widelców, łyżek i noży nie muszą jednak przejmować się tym, że mają swój udział w zwiększaniu zapotrzebowania na plastik. Na rynku są już dostępne ekologiczne, biodegradowalne sztućce wykonane z naturalnych surowców.

Koniec z marnowaniem żywności

Samodzielne gotowanie bardzo często kończy się wyrzucaniem nadmiaru obiadu do śmieci. Wiele produktów z lodówki również ląduje w koszu ze względu na niewykorzystanie ich przed skończeniem ważności. Polacy według statystyk wyrzucają ok. 9 milionów żywności, czyli w przeliczeniu na osobę ponad 235 kg jedzenia.

Skorzystanie z usług cateringu dietetycznego pozwala ograniczyć marnowanie żywności. Jak? Posiłki w pudełku są przygotowane zgodnie z zapotrzebowaniem danej osoby i są dostarczane codziennie. Porcje są opracowywane w taki sposób, żeby zminimalizować ryzyko nadmiaru jedzenia i żeby jednocześnie klient nie odczuwał głodu po posiłku. Ponadto dieta pudełkowa oznacza, że zespół cateringowy przygotuje dla klienta wszystkie posiłki w ciągu dnia. Zakupy można zatem ograniczyć do niezbędnego minimum.

Mniej zużytej wody oraz detergentów

Korzystanie z ekologicznych opakowań i sztućców oznacza, że nie trzeba wykorzystywać własnego sprzętu, co znacząco wydłuża okres korzystania np. z talerzy. Ponadto nie ma konieczności umycia brudnych naczyń i kuchenki czy też włączania zmywarki. W ten sposób można zaoszczędzić całkiem sporo wody oraz szkodliwych dla środowiska środków czyszczących.

Mniejsze zużycie wody i detergentów ma nie tylko korzystny wpływ na stan planety, ale także pozwala na oszczędności. Rachunki za wodę i prąd lub gaz (w zależności od rodzaju kuchenki) na pewno będą znacznie niższe, nie będzie także trzeba tak często kupować kosztownych środków czyszczących. Jak widać, catering dietetyczny może znacząco ułatwić życie oraz pomóc w prowadzeniu ekologicznego trybu życia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ