Czym wyczyścić piekarnik?

0
1230
Czym wyczyścić piekarnik?

Każda pani domu, nawet ta już doświadczona, zastanawiała się kiedyś nad skutecznym sposobem w temacie czym umyć piekarnik? Wydaje się to bardzo prostą czynnością, która nie wymaga skomplikowanych specyfików, ani dużego wysiłku fizycznego. Tak właśnie może się stać, jeżeli użyjemy dostępnych w kuchennej szafce produktów. Tak, właśnie najprostsze kuchenne specyfiki są najskuteczniejsze w walce z piekarnikiem. Często to urządzenie jest pełne lepiącego brudu, przypalonego tłuszczu. Brzmi trudne do usunięcia, prawda? Nic bardziej mylnego. Właśnie tu dowiesz się, czym umyć piekarnik.

Piekarnik i ocet, to w ogóle możliwe? Ależ oczywiście i na dodatek jest najlepiej myjącą substancją. Jak go użyć? To zależy od stopnia przypalenia elementów piekarnika. Załóżmy więc, że jest to umiarkowany stopień. Potrzebna nam będzie butelka z atomizerem, np. po starym płynie do szyb. W tej butelce mieszamy wodę z octem w proporcji 1:1. Powstałą substancją psikamy dokładnie wnętrze i ścieramy jej nadmiar, by nie wypływała po zamknięciu piekarnika. Następnie nagrzewany piekarnik na najwyższą możliwą temperaturę i czekamy. Po kilku minutach można śmiało wyłączyć piekarnik i zostawić piekarnik do całkowitego ostudzenia. Te praktyki sprawią, że woda z octem dojdzie wszędzie, nawet między piekarnikowe szybki, bez konieczności ich demontażu. Ocet usunie nawet najgorsze przypalenia!

Jeśli szukasz kolejnego sposobu czym umyć piekarnik, to poszukaj w swej szafce sodę oczyszczoną. Ma niesamowitą moc wyciągania nieprzyjemnych zapachów z piekarnika i poradzi sobie również z pozostałościami po pieczeniu np. mięsa.

Już nie musisz się zastanawiać czym umyć piekarnik, właśnie poznałaś najskuteczniejsze i najtańsze sposoby, bowiem która z nas nie posiada w swej kuchni octu i sody oczyszczonej? Do dzieła, pięknie wyczyszczony piekarnik może być już dziś w zasięgu twojej ręki. Wystarczy soda, ocet i odrobina chęci. Czysty piekarnik nigdy nie był tak prosty do osiągnięcia jak z sodą i octem. Wypróbuj sama już dziś!

http://www.przygotowany.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ