Czym kierować się przy wyborze płynu do higieny intymnej?

0
1282

Przy wyborze płynu do higieny intymnej, należy kierować się przede wszystkim jego składem, w którym powinny znaleźć się takie składniki, jak alantoina, pantenol czy wyciągi roślinne. Ważne jest również kwaśne pH (4 – 4, 5) płynu do higieny intymnej. Kwaśne pH, zapobiega bowiem podrażnieniom oraz wysuszaniu błony śluzowej pochwy.

Jaki powinien być płyn do higieny intymnej?

Podstawowym zadaniem płynu do higieny intymnej jest zapewnienie utrzymania naturalnej, odpowiedniej flory bakteryjnej pochwy. Dzięki temu możemy zachować kwaśne pH, które wpływa na zmniejszenie ryzyka pojawienia się infekcji bakteryjnych oraz grzybiczych. Większość dostępnych na rynku środków do higieny intymnej ma pH około 4 – 4, 5. Takie pH preparatów do higieny intymnej zapobiega podrażnieniom oraz wysuszaniu błony śluzowej pochwy. Płyn powinien być pozbawiony zapachu oraz koloru, w przeciwnym razie kosmetyk może uczulać. Wobec tego, skład płynu powinien być całkowicie neutralny dla skóry. Poleca się w szczególności płyny hipoalergiczne.

Co powinno wchodzić w skład płynu do higieny intymnej?

Przy zakupie płynu do higieny intymnej należy zwrócić szczególną uwagę na jego skład. Niezwykle ważnym składnikiem jest kwas mlekowy, który przyczynia się do obniżenia pH, a tym samym zapobiega rozwojowi infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Oprócz kwasu mlekowego, w składzie środka do higieny intymnej powinny znaleźć się substancje nawilżające oraz łagodzące, takie jak pantenol, gliceryna czy alantoina. Ponadto w płynie powinny znaleźć się naturalne wyciągi roślinne, które nawilżają, niwelują podrażnienia, regenerują otarcia oraz przyczyniają się do odżywienia skóry. Wybierajmy takie płyny do higieny intymnej, które w swym składzie zawierają metabolity bakterii z grupy Lactobacillus, ponieważ wykazują one korzystne działanie na rozwój pożytecznych bakterii, tym samym hamując rozwój bakterii i grzybów wywołujących infekcje. Preparat do higieny intymnej powinien zawierać w swym składzie, tylko i wyłącznie łagodne substancje myjące. Nie kupuj płynów, w których skład wchodzą sztuczne barwniki, parabeny, mydła oraz SLES i SLS.

https://www.uroda.info.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ