Cztery popularne środki na rzucanie palenia. Jak działają i czym się od siebie różnią?

0
917
środki na rzucanie palenia

Palenie papierosów to jeden z bardzo często spotykanych nałogów. Nikotyna, poprzez swoje uzależniające działanie, powoli staje się nieodłącznym elementem każdego dnia i na dobre wkrada w nasze życie. Sięgamy po nią zarówno w chwilach zdenerwowania, jak i odprężenia. Często jest także elementem poszczególnych rytuałów, na przykład dodatkiem do porannej kawy. Niestety, ten nałóg niesie ze sobą szereg przykrych konsekwencji. Są to między innymi: spore wydatki, które regularnie ponosimy, a także negatywne skutki dla urody i zdrowia. Warto więc raz na zawsze pozbyć się tego uzależnienia.

Sprawdzian silnej woli

Nie każdy posiada tak mocne poczucie samodyscypliny, by samodzielnie odstawić używki. Obecnie rynek oferuje wiele przydatnych rozwiązań, które stanowią istotną pomoc w rzucaniu palenia. Stworzono je z myślą o tym, by stopniowo przyzwyczajać organizm do funkcjonowania bez nikotyny. Posiadają one różną formę i sposób ich przyjmowania, dlatego też każdy powinien znaleźć taką, która będzie najbardziej dopasowana do jego potrzeb i preferencji. Oto kilka godnych polecenia produktów:

Wszystkie te środki posiadają nieco inne zalety. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej każdemu z nich.

Nieocenione wsparcie w walce z nałogiem

Tabletki marki Tabex to popularny produkt, którego przyjmowanie nikomu nie powinno sprawić problemów. Wystarczy wyjąć z opakowania pastylkę i połknąć ją, popijając wodą. Sekret ich sukcesu tkwi w zawartości substancji czynnej, którą jest cytyzyna. Wydziela ona działanie podobne do nikotyny, pobudzając układ nerwowy, stymulując wydzielanie dopaminy i podwyższając ciśnienie krwi. Łagodzi to tak zwany głód nikotynowy i jego objawy w postaci bólu głowy czy zdenerwowania. Regularnie przyjmowane tabletki powodują pozbywanie się nikotyny z organizmu i przyzwyczajanie go do jej braku. Dzięki temu dana osoba jest w stanie zapomnieć o swoim uzależnieniu i normalnie funkcjonować.

Wiele możliwości wyboru

Każdy, kto nie przepada za połykaniem tabletek może sięgnąć po gumy do żucia marki Nicorette. Bazują one na zawartości nikotyny, która jest dostarczana do organizmu razem z tym środkiem. Aby produkt był skuteczny, należy stosować go przynajmniej przez trzy miesiące, stopniowo zmniejszając liczbę gum, po które sięgamy w ciągu dnia. Tutaj metodą na walkę z nałogiem jest stopniowe odzwyczajanie się od samego nawyku sięgania po papierosa i zastąpienie go mniejszymi dawkami nikotyny pochodzącymi z innego źródła. Na podobnej zasadzie działa spray Nicorette. To nic innego jak aerozol z zawartością nikotyny, który należy rozpylić w jamie ustnej. Jedno opakowanie wystarczy na sto pięćdziesiąt aplikacji. Dodatkowo jego stosowanie nie jest uciążliwe, bowiem posiada przyjemny smak. Ostatnim środkiem, który przypadnie do gustu zwłaszcza zwolennikom nieinwazyjnych rozwiązań, są przezroczyste plastry Niquitin. Nie rzucają się w oczy, są dyskretne i można naklejać je na zewnętrznej części ramienia lub na górnej części tułowia. Stopniowo uwalniają nikotynę do organizmu i nie wymagają zbyt wielkiej uwagi – jeden plaster na dobę powinien wystarczyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ