Ćwiczenia z pasem na kręgosłup

0
1704

Wykonaj ćwiczenia kręcenia tułowia. Korzystając z elastycznego pasma jako oporu, można obracać górną część ciała, aby móc pracować na tylnych mięśniach podczas siedzenia. Potrzebujesz pokrętła lub innego punktu, który możesz wykorzystać do zakotwiczenia taśmy elastycznej. Obrót, zwłaszcza pod oporem, może uszkodzić grzbiet, więc wykonaj to ćwiczenie ostrożnie i pamiętaj, aby utrzymać abs zaangażowany.

Przyklej pasek do pokrętła zamkniętych drzwi lub innej lokalizacji na wysokości siedzącej klatki piersiowej. Upewnij się, że drzwi lub cokolwiek innego, na którym zakotwiczono zespół, nie będzie się poruszać.

Usiądź przy drzwiach, tak aby znajdowała się po prawej stronie. Trzymaj drugi koniec opaski na klatce piersiowej jedną ręką. Upewnij się, że taśma jest napięta.

Powoli obróć górną część ciała w lewo, z dala od drzwi. Upewnij się, że miednica i kolana pozostają na swoim miejscu, tak aby mięśnie pleców były wykonywane.

Trzymaj pozycję na kilka sekund, a następnie powoli obróć ją do tyłu. Powtarzaj 10 razy, a następnie odwróć się i obróć w prawo, aby pracować mięśnie po drugiej stronie.

http://www.bodyandmind.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ