Ciąża a branie leków

0
1173
Ciąża a branie leków

Wiele kobiet z niecierpliwością oczekuje swojej pierwszej ciąży. Zastanawiamy się jak to jest nosić w sobie dziecko, jakie to uczucie gdy dziecko kopie i w końcu – jak to jest być mamą. Zanim jednak dziecko się urodzi każda kobieta musi spędzić aż 9 miesięcy na oczekiwaniu. Wbrew pozorom oczekiwanie na dziecko nie jest usłane różami i nie wygląda tak różowo jak na reklamach w TV.
Początkowy okres ciąży to czas prawdziwej burzy hormonalnej. Kobieta jest na przemian szczęśliwa, zła i roztargniona. Do tego dochodzą poranne mdłości i problemy z pęcherzem. Wiele kobiet z rozpaczą przeszukuje fora internetowe usiłując dowiedzieć się co na zgagę w ciąży może im pomóc i jednocześnie nie zaszkodzi dziecku.
Niestety w czasie ciąży trzeba zapomnieć o wszelkich ogólnodostępnych lekach, które kobieta mogła brać przed ciążą. W czasie ciąży dozwolone jest leczenie homeopatyczne i leki, które znaleźć można w kuchni (choć też nie każde). Na zgagę mogą pomóc migdały, albo woda rozrobiona z niewielką ilością octu jabłkowego. Niestety – w przypadku większych dolegliwości musisz zasięgnąć rady lekarza.
W przypadku przeziębienia musisz poinformować lekarza o swoim odmiennym stanie, gdyż nie wolno Ci brać większości leków i antybiotyków. Podczas przeziębienia najgorszy jest kaszel i gwałtowne kichanie, które w skrajnych przypadkach mogą nawet wywołać skurcze. Niestety – rozwijający się w łonie matki płód jest bardzo delikatny. W ciąży musisz na siebie wyjątkowo uważać i bardzo o siebie dbać, gdyż czasem z pozoru niewielka dolegliwość może zaszkodzić dziecku.

http://www.kobiecosc.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ