Co znaczy kappa?

0
1349
Co znaczy kappa?

W dobie internetu czasem ciężko nadążyć za trendami. Szczególny problem mogą mieć z tym ludzie, którzy na co dzień nie korzystają z internetu tak często, jak młodzież, która spędza w nim bardzo dużo czasu.

Jak wiemy, internet uczy, ale również oprócz tego jest dla wielu z nas centrum rozrywki. Internet pozwala nam utrzymywać kontakt z bliskimi, którzy mieszkają daleko, robić zakupy, załatwiać sprawy urzędowe, czy nawet brać kredyt. Kiedyś możliwość robienia takich rzeczy była dla wielu z nas niewyobrażalna. Dziś jednak okazuje się, że sieć pozwala nam na bardzo wiele.

Właśnie z powodu, że internet jest dla nas centrum rozrywki, mówi się w nim nieco innym językiem, a po czasie okazuje się, że ów język przenosi się do świata rzeczywistego.

Inny język, to specyficzny język internetu. Tutaj nowe słowa, stwierdzenia wciąż się tworzą. Powstają memy (śmieszne obrazki), które podłapuje cała reszta użytkowników internetu i w ten sposób po pewnym czasie, dane słowa stają się czymś codziennym.

Jednym ze słów, które często jest używane, to słowo kappa. Co znaczy kappa? Oczywiście, jak wiemy istnieje również taki sklep, ale kappa wspólnego ze sklepem na niewiele, bo narodziła się na popularnym serwisie streamingowym (pozwalającym nadawać gry na żywo). Kappa to emotikon, który przedstawia twarz byłego pracownika serwisu Twitch.tv, na którym to jest tak popularna. Kappa jest symbolem ironii, sarkazmu, czy również trollowania (wkręcania) innych ludzi. Przyjęła się na stałe do słowników wielu młodych ludzi i dziś w internecie każdy wie, czym jest kappa.

http://www.naszauroda.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ