Centrum handlowe coraz bardziej przyjazne rodzinom

0
1851
Centrum handlowe coraz bardziej przyjazne rodzinom

Coraz więcej rodzin z dziećmi wybiera galerie handlowe w Warszawie jako miejsce spędzania wolnego czasu. To okazja do załatwienia kilku spraw w jednym miejscu: zrobienia dużych zakupów, jak również skorzystania z oferty rozrywkowej, jaką dane miejsce oferuje.

Nie tylko handel

Dogodna lokalizacja oraz szeroka oferta handlowa. Te dwie cechy wskazują ankietowani, pytani o to, czym sugerują się przy wyborze galerii handlowej w Warszawie. Większość ceni sobie miejsca, do których można dogodnie dojechać własnym samochodem lub komunikacją miejską. Duży parking dla klientów był dodatkowym atutem. Jednak coraz częściej pojawiają się również oczekiwania, aby centra handlowe zapewniały rozrywkę dla dzieci zarówno młodszych, jak i tych starszych. Za najbardziej atrakcyjne uchodzą te największe centra, jednak również mniejsze mają ambicję, by pozytywnie reagować na potrzeby klientów.

Strefa dla dziecka

Nawet, jeśli nie planujemy pobytu z dziećmi w specjalnej strefie, przeznaczonych dla nich, interesuje nas, czy w przypadku, kiedy maluch będzie utrudniał zrobienie zakupów, jest możliwość pozostawienia go w takiej przestrzeni. To, jak jest ona zabezpieczona, stanowi osobną kwestię. Sala zabaw z opieką i antypoślizgową podłogą to obecnie standard w galeriach handlowych w Warszawie. Rodzice zwracają również uwagę na to, jakie są procedury postępowania dla ochrony w danym obiekcie, jak również czy centrum handlowe ma czytelny system wizualnego oznakowania, zrozumiały dla dzieci. Bywają miejsca, w których można również liczyć na specjalne opaski, zakładane dziecku na rękę, niezwykle pomocne w przypadku zagubienia się malucha.

Zakaz handlu a wizyta w galerii handlowej

Mija dopiero pół roku od wprowadzenia zakazu handlu w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Centra handlowe w Warszawie oferują w tym czasie wiele miejsc, które stanowią wyjątki od zakazu. Z perspektywy rodziny to przede wszystkim kina, kawiarnie, restauracje, lodziarnie. Ponad jedna trzecia rodzin z dziećmi odwiedza duże obiekty handlowe w niedziele bez handlu. To ważna grupa konsumentów, o którą najemcy tych miejsc powinni szczególnie zadbać. Zakaz handlu wbrew wcześniejszym spekulacjom w żaden sposób nie zmniejszył ruchu w centrach handlowych w Warszawie, zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi, dla których weekend to nieraz jedyny czas na wspólną wyprawę do kina. Podobne statystyki wykazują miasta takie, jak Wrocław i Katowice.

Psychologowie zwracają uwagę, że współcześni rodzice są coraz bardziej świadomymi konsumentami. Jeśli wybierają centrum handlowe, sprawdzają, jaką ma infrastrukturę pod kątem dzieci. Obiekty handlowe ze swojej strony starają się zapewnić coraz więcej udogodnień dla rodzin. Choć jeszcze dekadę temu były to głównie specjalne miejsca, gdzie można przebrać malucha.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ